Szpital: Mikołajkowy prezent od Stowarzyszenia Lux Cordis

-

Kilkadziesiąt paczek przygotowanych przez wolontariuszy Stowarzyszenia Lux Cordis a.s.b.l. trafiło do Szpitala Powiatowego w Bochni. Paczki z książeczkami, przyborami do rysowania oraz zabawkami przekazano na oddział dziecięcy, SOR a także do punktu opieki całodobowej i do Zespołów Ratownictwa Medycznego, czyli wszędzie tam, gdzie trafiają mali pacjenci.

– Pobyt w szpitalu to dla maluchów spory stres, aby złagodzić nieco strach, obdarujemy naszych małych pacjentów prezentami, które otrzymaliśmy z fundacji – mówi Bartłomiej Czyż, oddziałowy SOR w Bochni.

Stowarzyszenia Lux Cordis a.s.b.l. zostało założone przez osoby od wielu lat pomagające dzieciom z wadami serca oraz dzieciom chorym i ubogim z Polski.

Jego głównym celem jest włączanie się w działania w dziedzinie opieki zdrowotnej, edukacji i ochrony dzieci chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących.

Działalność bieżąca Stowarzyszenia możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu jego członków i sympatyków, których serca zawsze otwarte są na potrzeby dzieci dotkniętych przez los.

Jednym z wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie jest akcja „Zostań Mikołajem”, w ramach której ufundowane przez Stowarzyszenie upominki trafiają do dzieci hospitalizowanych oraz dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Działania podejmowane przez Stowarzyszenie koordynuje Małgorzata Pawłowska, w przygotowanie upominków zaangażowani są wolontariusze pod kierunkiem Kornelii Matuszewskiej.

W tym roku dzięki wsparciu Stowarzyszenia upominki mikołajkowe trafią także do podopiecznych Domu Dziecka w Bochni oraz Oddziału Pediatrii i Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X