R e k l a m a

Bochnia. Bieg Mikołajów w czasach pandemii. Paczki trafiły do DPS i Domu Dziecka

-

Piąta edycja Biegu Mikołajów była inna od poprzednich ze względu na „pandemiczne” okoliczności. Ale mimo trudności, prezenty podobnie jak w poprzednich latach trafiły do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka.

Inicjatywa realizowana jest przez członków grupy Creative Bochnia Biega Team. Z wpłaconych datków (w tym roku także przekazanych darów od fundacji Auxilium) kompletowane są paczki, które potem bardzo liczna grupa Mikołajów dostarcza do wybranych placówek. W tym roku ze względu na pandemię ta najbardziej widowiskowa część przedsięwzięcia nie mogła się odbyć. 150 paczek dla pensjonariuszy DPS dostarczono do placówki już 3 tygodnie temu, by przeszły stosowną kwarantannę. Natomiast wczoraj (6 grudnia) prezenty do Domu Dziecka przekazała tylko „mikołajowa” delegacja.

Wieczorem część zaangażowanych w tegoroczną edycję Mikołajów pojawiła się jednak na ulicach miasta, by na chwilę zgłosić się w umówionym miejscu po odbiór okolicznościowego medalu charytatywnego „biegu”.

– Dziękuję wszystkim, którzy wpłacali pieniążki na prezenty, pakowali, przywozili i dostarczali. 2020 to nie jest łatwy rok, ale dobro czynione bezinteresownie jest ogromnym pokrzepieniem i dawką dobrej energii, której wszyscy tak przecież potrzebujemy podsumował Marcin Kusiak, lider grupy „Bochnia Biega”.


Wszyscy liczą, że przyszłoroczna edycja Biegu będzie mogła odbyć się już z pełnym rozmachem – tak jak rok temu, gdy na ulicach Bochni pojawiło się ponad 200 Mikołajów!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc