Zakończono remont siedziby WTZ w Łapanowie

-

Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie, zniszczona w czasie czerwcowej powodzi, przeszła remont, który kosztował ponad 170 tys. zł.

W czerwcu br. po intensywnych opadach deszczu centrum Łapanowa zostało zalane. Uszkodzeniom uległ też budynek, w którym swoją siedzibę mają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Woda, która wdarła się do budynku osiągnęła ok. 40 cm wysokości zalewając i niszcząc podłogi, meble i drzwi, a także wiele sprzętów służących do terapii.

Pozyskane środki pozwoliły na przeprowadzenie gruntownego remontu, dzięki czemu uczestnicy WTZ będą mogli znowu korzystać z codziennej rehabilitacji w naprawdę komfortowych warunkach – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W ramach prac pomieszczenia zostały m.in. zdezynfekowane i odgrzybione, wykonana została nowa izolacja, nowe wylewki i podłogi. Wymieniony też został podgrzewacz wody – dodaje Ryszard Drożdżak, wicestarosta bocheński.

Koszt prac wyniósł 170 919,69 zł, w tym dotacja to 150 tys. zł.

Przypomnijmy również, że w czerwcu Rada Powiatu w Bochni zdecydowała o przekazaniu 100 tys. zł dla gminy Łapanów na wsparcie po powodzi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023