R e k l a m a

Charytatywna akcja na rzecz Oddziału Dziecięcego bocheńskiego szpitala. Każdy może pomóc

-

Ruszyła coroczna urodzinowa zbiórka Ryśków Piekarczyków z Bochni. Senior i junior obchodzą urodziny tego samego dnia (2 stycznia), a od kilku lat świętują je organizując publiczne wydarzenia, podczas których zbierane są datki lub dary na jakiś cel charytatywny.

Tym razem będzie okazja pomóc młodym pacjentom oddziału dziecięcego w bocheńskim szpitalu. Zbiórka dotyczy środków higienicznych takich jak pampersy (rozmiary od 0 do 5), chusteczki nawilżające, oliwki do ciała, sudokremy i itp.

Dodatkowo na portalu Zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę środków pieniężnych na zakup 2 kardiomonitorów do kontrolowania funkcji życiowych małego pacjenta. Urządzenia w sposób ciągły dokonują pomiarów wybranych parametrów chorego, dzięki czemu możliwy jest nieustanny nadzór nad jego stanem.

– Na pierwszy kardiomonitor, który kosztuje 8.800 zł zbieramy do 2 stycznia 2021 roku – informują inicjatorzy zrzutki.

W dniu urodzin Ryszardów odbędzie się w Bochni specjalny charytatywny koncert bocheńskich artystów, transmitowany na żywo w internecie. Imprezie patronuje starosta bocheński – Adam Korta, a akcję wspierają m.in. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura, Siłownia Ladies Team, Ksero Plastdruk, Gmina Rzezawa. Patronat medialny sprawuje Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc