Premier: zostań w domu na Święta

-

Zostań w domu na Święta, przerwanie kontaktów społecznych to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki; wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Pomagajmy sobie nawzajem, ale przede wszystkim zostańmy w domu. Przerwanie kontaktów społecznych to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

„Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności!” – dodał.

KPRM opublikowała w poniedziałek spot, w którym zachęca do spotkań z rodziną w święta Bożego Narodzenia przez telefon lub internet. „Atmosferę Świąt tworzy rodzinna bliskość. Pokażmy, że dla miłości i tradycji odległość nie ma znaczenia. Na Święta zostań w domu” – podkreślono w spocie.

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych; w sylwestrową noc będzie zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia. W poniedziałek opublikowano rozporządzenie w tej sprawie. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X