Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 także w Brzesku

-

Dziś (środa) w szpitalu w Brzesku rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia szczepionką przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do szpitala około godziny 9 – było to 75 dawek szczepionki.

Punkt szczepień zlokalizowany jest w pomieszczeniach na I piętrze. Kwalifikacja do szczepień odbywa się jednocześnie w dwóch gabinetach lekarskich. Przed badaniem lekarskim osoba wypełnia ankietę kwalifikacyjną. Lekarz decyduje o możliwości zaszczepienia.

Szczepienie wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę posiadającą uprawnienie do wykonywania szczepień. Gabinet zabiegowy jest w pełni wyposażony w konieczny sprzęt oraz, co bardzo ważne, zapewnione są warunki do prawidłowego transportu i przechowywania szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego.

Dziś zaszczepionych zostało 40 pracowników a kolejne 35 osób będzie szczepionych jutro. Nad bezpieczeństwem osób szczepionych czuwa dwóch lekarzy przez 30 minut po podaniu szczepionki. Sprawną rejestrację zapewniają 2 rejestratorki, które wpisują dane do Krajowego Systemu Szczepień.

Kolejna dostawa szczepionek do szpitala przewidywana jest w poniedziałek 4.01.2021 roku.

Szczepienia ruszyły dziś w także w Bochni – pierwszą zaszczepioną jest Małgorzata Pietrzak, specjalistka ds. epidemiologii. Więcej o tym TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023