Nowoczesny alkomat przekazany brzeskiej policji

-

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali nowe urządzenie do przesiewowego badania stanu trzeźwości, które będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Nowoczesne urządzenie zakupione zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iwkowej.

W środę (30.12.br.) komendant powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz z rąk pana Bogusława Kamińskiego – wójta gminy Iwkowa otrzymał nowoczesne urządzenie do badania stanu trzeźwości. 

Alkomat ten jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w organizmie. Jeden cykl pomiarowy zajmuje około 15 sekund. Urządzenie stanowi idealne narzędzie do ultraszybkiego badania grup ludzi oraz sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji. 

– Urządzenie służące do ujawniania kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”, wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki wsparciu Gminy Iwkowa działania policjantów będą jeszcze bardziej efektywne – podkreśla Grzegorz Buczak, oficer prasowy brzeskiej policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023