Koronawirus. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Włodzimierz Bernacki: Dziś ogłoszenie decyzji

-

– Jeśli dzisiaj liczba zakażeń będzie wysoka, no to tym samym wątpliwym staje się możliwość powrotu dzieci klas 1-3 do szkół – przyznał w piątek rano na antenie Radia Kraków senator Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji.

Polityk poinformował, że „dzisiaj o godz. 10.00 zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, rozstrzygnie się jakie działania będziemy podejmować, zwłaszcza te jeśli chodzi o powrót dzieci do szkół od klasy 1 do 3” (z wcześniejszych informacji wynika, że te roczniki mają wrócić do edukacji stacjonarnej jako pierwsze). Dodał też, że decyzja będzie ogłoszona około południa.

– Wydaje się, że to, jaka to decyzja będzie, w dużej mierze uzależnione jest od dzisiejszych wyników, a więc od tego ile osób zakażonych covidem będzie wykazanych w statystykach. Będzie to dotyczyło wszystkich tych badań, które zostały przeprowadzone de facto w dniu wczorajszym. Mamy niestety do czynienia z niebezpieczną tendencją wzrostową poczynając od poniedziałku. Przez kolejne dni widzimy, że ta liczba stale rośnie – mówił Włodzimierz Bernacki.

Wiceminister edukacji zapewnił jednak, że „ze strony ministerstwa i władz oświatowych wszystko jest przygotowane do powrotu klas 1-3”. – Przeprowadzone zostały rozmowy zarówno z tymi, którzy są odpowiedzialni za nadzorowanie sanitarno-epidemiologiczne, ale również i z kuratorami i ministerstwem zdrowia zostały wypracowane procedury, które ewentualnie będą wdrożone gdyby dzieci miały wrócić do szkoły.

– Nikt z całą pewnością nie będzie zaskakiwany decyzjami o powrocie do szkoły. Dzisiaj najpierw o godz. 10:00 rządowy zespół zarządzania kryzysowego, a gdzieś około południa informacja od pana ministra Czarnka dotycząca decyzji, która zostanie podjęta wspólnie: na podstawie informacji ministerstwa zdrowia i ministrów innych resortów – podkreślił Włodzimierz Bernacki.

Dopytywany przez prowadzącego rozmowę dziennikarza Radia Kraków, wiceszef resortu edukacji zwrócił też uwagę:

Jeśli dzisiaj liczba zakażeń będzie wysoka, no to tym samym wątpliwym staje się możliwość powrotu dzieci klas 1-3 do szkół. Wszystko wynika też z tej mapy, na której Polska się znajduje. Proszę zwrócić uwagę, że niepokojące dane płyną z Czech, ze Słowacji, ale również i z Niemiec. Nie jesteśmy w zupełnym odosobnieniu.

Według obowiązującego obecnie zarządzenia okres nauki zdalnej został przedłużony do końca ferii zimowych (17 stycznia).

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,931FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X