R e k l a m a

Koronawirus. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Włodzimierz Bernacki: Dziś ogłoszenie decyzji

-

– Jeśli dzisiaj liczba zakażeń będzie wysoka, no to tym samym wątpliwym staje się możliwość powrotu dzieci klas 1-3 do szkół – przyznał w piątek rano na antenie Radia Kraków senator Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji.

Polityk poinformował, że „dzisiaj o godz. 10.00 zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, rozstrzygnie się jakie działania będziemy podejmować, zwłaszcza te jeśli chodzi o powrót dzieci do szkół od klasy 1 do 3” (z wcześniejszych informacji wynika, że te roczniki mają wrócić do edukacji stacjonarnej jako pierwsze). Dodał też, że decyzja będzie ogłoszona około południa.

– Wydaje się, że to, jaka to decyzja będzie, w dużej mierze uzależnione jest od dzisiejszych wyników, a więc od tego ile osób zakażonych covidem będzie wykazanych w statystykach. Będzie to dotyczyło wszystkich tych badań, które zostały przeprowadzone de facto w dniu wczorajszym. Mamy niestety do czynienia z niebezpieczną tendencją wzrostową poczynając od poniedziałku. Przez kolejne dni widzimy, że ta liczba stale rośnie – mówił Włodzimierz Bernacki.

Wiceminister edukacji zapewnił jednak, że „ze strony ministerstwa i władz oświatowych wszystko jest przygotowane do powrotu klas 1-3”. – Przeprowadzone zostały rozmowy zarówno z tymi, którzy są odpowiedzialni za nadzorowanie sanitarno-epidemiologiczne, ale również i z kuratorami i ministerstwem zdrowia zostały wypracowane procedury, które ewentualnie będą wdrożone gdyby dzieci miały wrócić do szkoły.

– Nikt z całą pewnością nie będzie zaskakiwany decyzjami o powrocie do szkoły. Dzisiaj najpierw o godz. 10:00 rządowy zespół zarządzania kryzysowego, a gdzieś około południa informacja od pana ministra Czarnka dotycząca decyzji, która zostanie podjęta wspólnie: na podstawie informacji ministerstwa zdrowia i ministrów innych resortów – podkreślił Włodzimierz Bernacki.

Dopytywany przez prowadzącego rozmowę dziennikarza Radia Kraków, wiceszef resortu edukacji zwrócił też uwagę:

Jeśli dzisiaj liczba zakażeń będzie wysoka, no to tym samym wątpliwym staje się możliwość powrotu dzieci klas 1-3 do szkół. Wszystko wynika też z tej mapy, na której Polska się znajduje. Proszę zwrócić uwagę, że niepokojące dane płyną z Czech, ze Słowacji, ale również i z Niemiec. Nie jesteśmy w zupełnym odosobnieniu.

Według obowiązującego obecnie zarządzenia okres nauki zdalnej został przedłużony do końca ferii zimowych (17 stycznia).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia