R e k l a m a

„Wiosna” Roberta Biedronia chce sprawdzić zarobki w bocheńskich urzędach i spółkach

-

Partia byłego prezydenta Słupska ruszyła z akcją „Wiosenne porządki” – domaga się upublicznienia zarobków urzędników oraz prezesów miejskich spółek w całej Polsce. Wnioski o ujawnienie wysokości pensji trafiły też do instytucji na Bocheńszczyźnie.

Z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej zwrócił się w imieniu partii Maciej Mrozowski – pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur Partia „Wiosna” Roberta Biedronia na naszym terenie.

Pisma trafiły m.in. do magistratu, urzędów gmin, starostwa powiatowego oraz spółek należących do samorządów, takich jak BZUK, MPWiK, MPEC, czy RPK. Wniosek złożono też do spółki skarbu państwa jaką jest Kopalnia Soli Bochnia.

We wniosku Maciej Mrozowski poprosił o przekazanie informacji na temat zarobków poszczególnych pracowników (z uwzględnieniem stanowisk) zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia lub o dzieło, w okresie od 1 stycznia 2018 do dzisiaj.

Po co ta akcja?

Lider „Wiosny” Robert Biedroń inaugurując akcję wyjaśniał:

– Wielu urzędników, wielu polityków ukrywa przed nami wynagrodzenia. To coś, co powinno być jawne. Ukrywają nie tylko ze względu na dysproporcje między kobietami a mężczyznami, ale dlatego, że są tam Misiewicze, kierownicy basenów, asystentki-rusycystki.

– Akcję nazywamy „Wiosenne porządki”, bo chcielibyśmy powiedzieć bardzo głośno, że jest mamy mówić o nowoczesnym państwie, o demokracji, która jest kontrolowana przez obywateli i obywatelki, to ci obywatele muszą wiedzieć, jak wydawane są publiczne pieniądze – mówił Robert Biedroń.

W ramach tej akcji pisma mają trafić w sumie do 8 tys. podmiotów – urzędów i instytucji, spółek komunalnych i Skarbu Państwa.

„Wiosna” na Bocheńszczyźnie

Partia Roberta Biedronia to młoda formacja, konwencja założycielska odbyła się miesiąc temu na Torwarze w Warszawie. Trwa budowanie struktur w terenie.

– Na obecną chwilę w powiecie bocheńskim jestem sam – przyznaje Maciej Mrozowski. Od razu jednak dodaje: – Moi koledzy z ościennych powiatów okręgu wyborczego 15 mają już bardziej rozbudowane struktury, ale nad tym już też pracujemy z koordynatorem okręgu. Natomiast organizacja wyborów do parlamentu europejskiego jest obecnie priorytetem i na tym się obecnie skupiamy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc