„Wiosna” Roberta Biedronia chce sprawdzić zarobki w bocheńskich urzędach i spółkach

-

Partia byłego prezydenta Słupska ruszyła z akcją „Wiosenne porządki” – domaga się upublicznienia zarobków urzędników oraz prezesów miejskich spółek w całej Polsce. Wnioski o ujawnienie wysokości pensji trafiły też do instytucji na Bocheńszczyźnie.

Z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej zwrócił się w imieniu partii Maciej Mrozowski – pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur Partia „Wiosna” Roberta Biedronia na naszym terenie.

Pisma trafiły m.in. do magistratu, urzędów gmin, starostwa powiatowego oraz spółek należących do samorządów, takich jak BZUK, MPWiK, MPEC, czy RPK. Wniosek złożono też do spółki skarbu państwa jaką jest Kopalnia Soli Bochnia.

We wniosku Maciej Mrozowski poprosił o przekazanie informacji na temat zarobków poszczególnych pracowników (z uwzględnieniem stanowisk) zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia lub o dzieło, w okresie od 1 stycznia 2018 do dzisiaj.

Po co ta akcja?

Lider „Wiosny” Robert Biedroń inaugurując akcję wyjaśniał:

– Wielu urzędników, wielu polityków ukrywa przed nami wynagrodzenia. To coś, co powinno być jawne. Ukrywają nie tylko ze względu na dysproporcje między kobietami a mężczyznami, ale dlatego, że są tam Misiewicze, kierownicy basenów, asystentki-rusycystki.

– Akcję nazywamy „Wiosenne porządki”, bo chcielibyśmy powiedzieć bardzo głośno, że jest mamy mówić o nowoczesnym państwie, o demokracji, która jest kontrolowana przez obywateli i obywatelki, to ci obywatele muszą wiedzieć, jak wydawane są publiczne pieniądze – mówił Robert Biedroń.

W ramach tej akcji pisma mają trafić w sumie do 8 tys. podmiotów – urzędów i instytucji, spółek komunalnych i Skarbu Państwa.

„Wiosna” na Bocheńszczyźnie

Partia Roberta Biedronia to młoda formacja, konwencja założycielska odbyła się miesiąc temu na Torwarze w Warszawie. Trwa budowanie struktur w terenie.

– Na obecną chwilę w powiecie bocheńskim jestem sam – przyznaje Maciej Mrozowski. Od razu jednak dodaje: – Moi koledzy z ościennych powiatów okręgu wyborczego 15 mają już bardziej rozbudowane struktury, ale nad tym już też pracujemy z koordynatorem okręgu. Natomiast organizacja wyborów do parlamentu europejskiego jest obecnie priorytetem i na tym się obecnie skupiamy.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i...

Czwartek: Koncert charytatywny w II LO

Serdecznie zapraszamy w czwartek na wagary do II LO. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym pod hasłem:„Poczuj wagarów zew, przyjdź...

PRACA w Contimax dla: Kucharz oraz Elektryk

Firma Contimax S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska pracy: Kucharz Zakres obowiązków przygotowanie...

Oferta pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w Gminie Rzezawa

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie.

Najmłodsi strzelcy z bocheńskiego „Promienia” wśród najlepszych w kraju

Mikołaj Brzegowy i Mateusz Polek wywalczyli trzecie miejsca w finale „Strzelania w Sieci”. W strzelaniach sportowych dla najmłodszej kategorii...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

21mar10:0013:00Koncert charytatywny w II LOMarek Piekarczyk

24mar18:00Piłka ręczna 2. liga

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar20:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

17,886FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
X