„Wiosna” Roberta Biedronia chce sprawdzić zarobki w bocheńskich urzędach i spółkach

-

Partia byłego prezydenta Słupska ruszyła z akcją „Wiosenne porządki” – domaga się upublicznienia zarobków urzędników oraz prezesów miejskich spółek w całej Polsce. Wnioski o ujawnienie wysokości pensji trafiły też do instytucji na Bocheńszczyźnie.

Z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej zwrócił się w imieniu partii Maciej Mrozowski – pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur Partia „Wiosna” Roberta Biedronia na naszym terenie.

Pisma trafiły m.in. do magistratu, urzędów gmin, starostwa powiatowego oraz spółek należących do samorządów, takich jak BZUK, MPWiK, MPEC, czy RPK. Wniosek złożono też do spółki skarbu państwa jaką jest Kopalnia Soli Bochnia.

We wniosku Maciej Mrozowski poprosił o przekazanie informacji na temat zarobków poszczególnych pracowników (z uwzględnieniem stanowisk) zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia lub o dzieło, w okresie od 1 stycznia 2018 do dzisiaj.

Po co ta akcja?

Lider „Wiosny” Robert Biedroń inaugurując akcję wyjaśniał:

– Wielu urzędników, wielu polityków ukrywa przed nami wynagrodzenia. To coś, co powinno być jawne. Ukrywają nie tylko ze względu na dysproporcje między kobietami a mężczyznami, ale dlatego, że są tam Misiewicze, kierownicy basenów, asystentki-rusycystki.

– Akcję nazywamy „Wiosenne porządki”, bo chcielibyśmy powiedzieć bardzo głośno, że jest mamy mówić o nowoczesnym państwie, o demokracji, która jest kontrolowana przez obywateli i obywatelki, to ci obywatele muszą wiedzieć, jak wydawane są publiczne pieniądze – mówił Robert Biedroń.

W ramach tej akcji pisma mają trafić w sumie do 8 tys. podmiotów – urzędów i instytucji, spółek komunalnych i Skarbu Państwa.

„Wiosna” na Bocheńszczyźnie

Partia Roberta Biedronia to młoda formacja, konwencja założycielska odbyła się miesiąc temu na Torwarze w Warszawie. Trwa budowanie struktur w terenie.

– Na obecną chwilę w powiecie bocheńskim jestem sam – przyznaje Maciej Mrozowski. Od razu jednak dodaje: – Moi koledzy z ościennych powiatów okręgu wyborczego 15 mają już bardziej rozbudowane struktury, ale nad tym już też pracujemy z koordynatorem okręgu. Natomiast organizacja wyborów do parlamentu europejskiego jest obecnie priorytetem i na tym się obecnie skupiamy.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Gmina Bochnia: Woda już bez bakterii

Można już bezpiecznie pić wodę pochodzącą ze Strefy Zbiorowego Zaopatrzenia Wola Nieszkowska – Nieszkowice Wielkie w gminie Bochnia. W...

Nietrzeźwy weekend na drogach Bocheńszczyzny. Rekordzista miał prawie 3 promile

W miniony weekend policjanci patrolujący drogi powiatu bocheńskiego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista kierował samochodem osobowym mając w organizmie...

Brzesko. Matka zatrzasnęła w samochodzie roczne dziecko

O pomoc do służb ratunkowych zwróciła się kobieta, która przez przypadek pozostawiła klucze w samochodzie i zatrzasnęła w nim swojego...

Brzesko-Okocim. Przewróciła się ciężarówka pełna żwiru – ZDJĘCIA

W poniedziałek na drodze krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz w miejscowości Okocim ciężarówka wioząca żwir wypadła z drogi i przewróciła się na...

„Bez kolekcjonerów nie byłoby muzeów”. Muzealia 2019 – ZDJĘCIA

W sobotę i niedzielę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano Muzealia 2019. Hasło tego wydarzenia brzmiało: „Bez kolekcjonerów nie byłoby...

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2019

26maj07:0021:00Wybory do Parlamentu Europejskiego

30maj20:00Bukartyk i AjagoreKoncert

Więcej wydarzeń
18,315FaniLubię
548ObserwującyObserwuj
X