„Wiosna” Roberta Biedronia chce sprawdzić zarobki w bocheńskich urzędach i spółkach

-

Partia byłego prezydenta Słupska ruszyła z akcją „Wiosenne porządki” – domaga się upublicznienia zarobków urzędników oraz prezesów miejskich spółek w całej Polsce. Wnioski o ujawnienie wysokości pensji trafiły też do instytucji na Bocheńszczyźnie.

Z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej zwrócił się w imieniu partii Maciej Mrozowski – pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur Partia „Wiosna” Roberta Biedronia na naszym terenie.

Pisma trafiły m.in. do magistratu, urzędów gmin, starostwa powiatowego oraz spółek należących do samorządów, takich jak BZUK, MPWiK, MPEC, czy RPK. Wniosek złożono też do spółki skarbu państwa jaką jest Kopalnia Soli Bochnia.

We wniosku Maciej Mrozowski poprosił o przekazanie informacji na temat zarobków poszczególnych pracowników (z uwzględnieniem stanowisk) zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia lub o dzieło, w okresie od 1 stycznia 2018 do dzisiaj.

Po co ta akcja?

Lider „Wiosny” Robert Biedroń inaugurując akcję wyjaśniał:

– Wielu urzędników, wielu polityków ukrywa przed nami wynagrodzenia. To coś, co powinno być jawne. Ukrywają nie tylko ze względu na dysproporcje między kobietami a mężczyznami, ale dlatego, że są tam Misiewicze, kierownicy basenów, asystentki-rusycystki.

– Akcję nazywamy „Wiosenne porządki”, bo chcielibyśmy powiedzieć bardzo głośno, że jest mamy mówić o nowoczesnym państwie, o demokracji, która jest kontrolowana przez obywateli i obywatelki, to ci obywatele muszą wiedzieć, jak wydawane są publiczne pieniądze – mówił Robert Biedroń.

W ramach tej akcji pisma mają trafić w sumie do 8 tys. podmiotów – urzędów i instytucji, spółek komunalnych i Skarbu Państwa.

„Wiosna” na Bocheńszczyźnie

Partia Roberta Biedronia to młoda formacja, konwencja założycielska odbyła się miesiąc temu na Torwarze w Warszawie. Trwa budowanie struktur w terenie.

– Na obecną chwilę w powiecie bocheńskim jestem sam – przyznaje Maciej Mrozowski. Od razu jednak dodaje: – Moi koledzy z ościennych powiatów okręgu wyborczego 15 mają już bardziej rozbudowane struktury, ale nad tym już też pracujemy z koordynatorem okręgu. Natomiast organizacja wyborów do parlamentu europejskiego jest obecnie priorytetem i na tym się obecnie skupiamy.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,180FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X