Bochnia. Ruszają szczepienia seniorów 80+

-

Dziś (poniedziałek) do miejskiej przychodni „Floris” w Bochni dotarły pierwsze szczepionki przeciw Covid-19. Zgodnie z harmonogramem i wcześniejszymi rejestracjami, szczepienia seniorów w wieku 80+ rozpoczną się tu w najbliższą środę i czwartek.

Transport szczepionek to zaledwie 5 fiolek – w sumie zawierają one dawki na 30 szczepień. Z każdej fiolki jest 6 dawek – przychodnia zaplanowała więc, że w środy szczepić będzie 12 osób, a w czwartek 18 (musi to być wielokrotność „6”).

W sumie lecznica ma na razie gwarancję dostarczenia 300 dawek, podobną liczbę osób zarejestrowały dwa pozostałe punkty w Bochni. Grafiki są wypełnione do końca kwietnia.

30 dawek to liczba, którą tygodniowo mają dostawać wszystkie punkty szczepień. Gdyby takie tempo szczepień miało się utrzymać, to zaszczepienie tylko połowy populacji stutysięcznego powiatu bocheńskiego potrwa… kilka lat! Możliwe jednak, że zgodnie z zapowiedziami władz, liczba dostępnych szczepionek się zwiększy po zrealizowaniu zamówień od innych dostawców.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2021

23,720FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,150SubskrybującySubskrybuj
X