R e k l a m a

Ośrodek Interwencji Kryzysowej zaprasza na bezpłatne warsztaty

-

Jesteś ofiarą przemocy ze strony swoich kolegów? Nie umiesz radzić sobie z emocjami? A może masz problem z uzależnieniem od telefonu, internetu lub narkotyków? Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni zaprasza na warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni to placówka interwencyjna, która pełni funkcję terapeutyczno-wspierającą, hostelową oraz profilaktyczno-edukacyjną. Pracujący tam psychologowie i pedagodzy prowadzą m.in. warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim. Obecnie realizują projekt pn. „Rozszerzenie działalności OIK w Bochni” współfinansowany przez Unię Europejską.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i skuteczności ochrony oraz wsparcia osób z powiatu bocheńskiego dotkniętych kryzysem, w tym przemocą w rodzinie, poprzez poszerzenie zakresu funkcjonowania całodobowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni.

W ramach projektu przewidziane są nieodpłatne warsztaty – „Złość, agresja, przemoc”, „Wolność, kocham i rozumiem” i „TAK dla życia”.

  • „Złość, agresja, przemoc” to warsztat profilaktyczny adresowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, podczas których będą mogli nauczyć się zarządzać emocjami oraz co robić, aby nie czuć się bezradnym w sytuacji zetknięcia z osobą stosującą przemoc.
  • „Wolność, kocham i rozumiem” to warsztat profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Adresowany jest do młodych osób sięgających po alkohol, narkotyki, dopalacze, nikotynę oraz zagrożonych uzależnieniem od internetu czy telefonu.
  • „TAK dla życia” to blok warsztatowy dla młodzieży, którego celem będzie przekazanie informacji o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, traumatycznych, stresujących oraz gdzie i jak szukać pomocy.

Ponadto Ośrodek oferuje także adresowany dla rodziców, pedagogów i nauczycieli program dotyczący rozpoznawania niepokojących objawów w sytuacji zagrożenia samobójstwem pn. „Kiedy dziecko nie chce żyć”.

Oferta nieodpłatnych warsztatów skierowana jest do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bocheńskiego. Warsztaty będą realizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy ZOOM, do której dostęp otrzymają osoby zainteresowane.

Termin warsztatów można zarezerwować dzwoniąc pod całodobowy nr tel. 14 611 28 92.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia