R e k l a m a

Warsztaty dla rodziców: Mów do mnie tato! Mów do mnie mamo!

-

Pandemia przyniosła wiele negatywnych skutków psychologicznych, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dane z Komendy Głównej Policji pokazują, że liczba samobójstw wśród nastolatków w 2021 roku wzrosła o 22 proc., natomiast liczba prób samobójczych w szczególności wśród dziewczynek wzrosła prawie dwukrotnie w stosunku do 2020 r. Jak możemy temu zapobiec? Z próbą odpowiedzi na to pytanie przychodzą pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni, którzy zapraszają na warsztaty, skierowane do rodziców.

Statystyki są niezwykle alarmujące, młodzież została czasowo odcięta od relacji rówieśniczych, a tym samym i od wsparcia z nich płynącego. Niepewność i trudności adaptacyjne w ciągle zmieniających się warunkach edukacyjnych oraz duże obciążenie w okresach nauki stacjonarnej przyczyniły się do destabilizacji emocjonalnej dzieci i młodzieży.

Warto zatem podkreślić ochronną i wspierającą rolę rodzica i komunikacji z nim w przypadku kryzysów jakich doświadczają teraz młodzi ludzie. To właśnie rodzic może okazać się osobą, która pierwsza dostrzeże problemy emocjonalne dziecka i będzie mogła na nie prawidłowo zareagować.

W odpowiedzi na powyższe potrzeby powstały warsztaty dla rodziców pt. „Mów do mnie tato! Mów do mnie mamo! Ja zrobię to samo!” organizowane przez pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni w ramach projektu „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Główne tematy warsztatów dotyczą motywacji, emocji i komunikacji w relacji rodzic-dziecko. Warsztaty będą prowadzone stacjonarnie lub w formie zdalnej w zależności od możliwości wynikających z obostrzeń.

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych rodziców z terenu Powiatu Bocheńskiego. Wystarczy zadzwonić pod całodobowy nr tel. 14 611 28 92 i zgłosić chęć udziału. – Drogi rodzicu, jeśli zależy Ci na dobru Twojego dziecka, nie czekaj – zadzwoń! – apeluje Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia