Będzie akcja wywozu śniegu z centrum Bochni? Decyzja po weekendzie

-

Władze Bochni rozważają możliwość wywiezienia nadmiaru śniegu z centrum miasta. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku przyszłego tygodnia. Zalegający biały puch przyczynia się obecnie m.in. do problemów przy parkowaniu.

Na wielu ulicach w centrum Bochni można zauważyć, że część płatnych miejsc parkingowych jest wyłączonych z użytkowania, bo na ulicach zalega odgarniany śnieg.

Odśnieżanie jak co roku zostało zlecone BZUK-owi, ale oczywiście my je nadzorujemy. Zgłaszamy cały czas uwagi do BZUK-u, ponieważ sytuacja z parkowaniem zaczyna się robić – krótko mówiąc – nieciekawa i szereg miejsc jest rzeczywiście wyłączonych. Jest to o tyle problematyczne, że interwencje BZUK napotykają problem w postaci zaparkowanych samochodów nawet tam, gdzie śnieg zalega i wysłany sprzęt nie ma jak usunąć śniegu… Samochody o wyższym zawieszeniu bez problemu wjeżdżają nawet w dość duże, śniegowe zaspy i tam gdzie przed chwilą nie było samochodu i wysłano sprzęt do usunięcia nagle stoi auto – przekazał Andrzej Koprowski, przedstawiciel Urzędu Miasta Bochnia.

Władzie Bochni rozważają nocną akcję wywiezienia nadmiaru śniegu, ale taka decyzja jeszcze nie zapadła.

Po niedzieli przeanalizujemy sytuację i podejmiemy decyzję dotyczącą tego, czy śnieg będzie usuwany. To oczywiście zależy przede wszystkim od tego jaka będzie prognoza pogody – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Przed ewentualną akcją usuwania śniegu magistrat ma o tym poinformować (przeparkowanie samochodów usprawni akcję).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023