R e k l a m a

Wieża widokowa stanie na górze Kamionna. „Mocno pobudzimy ruch turystyczny”

-

Na szczycie góry Kamionna cztery sąsiadujące samorządy chcą wspólnie zbudować wieżę widokową, przy okazji inwestując także w inną infrastrukturę, która przyciągnie w to miejsce turystów spragnionych pieszych wędrówek, obcowania z przyrodą oraz pięknych widoków.

Gospodarze Żegociny i Trzciany w powiecie bocheńskim oraz Limanowej i Laskowej w powiecie limanowskim już zdecydowali, aby na budowę wieży widokowej przeznaczyć część środków otrzymanych w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin górskich – każdy z samorządów dorzuci 250 tys. zł.

– W tej chwili kończymy projektowanie, Gmina Limanowa (szczyt znajduje się właśnie w tej gminie) złoży wniosek o pozwolenie na budowę do limanowskiego starostwa i jak dobrze pójdzie, to w tym roku ogłosimy przetarg na wykonanie wyjaśnia Wojciech Wrona, wójt Żegociny. I podkreśla: – Ta góra łączy cztery gminy.

Wójtowie zgodnie uważają, że sama wieża widokowa nie wystarczy, aby zatrzymać turystę na dłużej. Potrzebna jest cała infrastruktura, która pozwoli rodzinom w atrakcyjny sposób spędzić czas w tym terenie. Mowa tutaj przede wszystkim o parkingach, miejscach odpoczynku, ławeczkach itp.

– Zdecydowanie w paśmie Beskidu Wyspowego brakuje tej ” wisienki na torcie” w postaci punktu docelowego wędrówki, gdyż większość szczytów porośnięta jest gęstymi lasami – mówi Wojciech Wrona. – Dlatego budowa wieży widokowej na Kamionnej da turyście piękne widoki w kierunku południowym na Gorce i Tatry oraz w kierunku północnym na Nową Hutę i sam Kraków.

Gospodarz Żegociny dodaje również:

– Patrząc na sąsiednią gminę Iwkowa, która nie tak dawno oddała wieżę widokową na Szpilówce, można dojść do wniosku, że był to strzał w dziesiątkę. W weekend przy ładnej pogodzie przyjeżdża tam nawet ok. 1,5 tys. turystów. Zdecydowanie poprawił się ruch turystki pieszej jak i rowerowej. Myślę że góra Kamionna da turyście jeszcze lepsze widoki, dlatego spodziewamy się, że mocno pobudzimy ruch turystyczny w gminie Żegocina, Trzciana, Laskowa i Limanowa – podsumowuje Wojciech Wrona.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc