R e k l a m a

Brzesko. Małą Oliwkę zaatakował nowotwór. Z pomocą spieszy m.in. cała klasa i szkoła

-

Oliwia, śliczna niespełna 8-letnia dziewczynka o wielkich oczach i pięknych, długich włosach, to uczennica 1 klasy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku. Kilka tygodni temu trafiła do szpitala, a wyniki przeprowadzonych tam badań sprawiły, że rodzinie świat runął na głowę.

– Oliwka jest mądrą i inteligentną dziewczynką. Lubi czytać książki, rysować, malować, tworzyć różne prace artystyczne i obdarowywać nimi babcię i dziadka – opisuje pani Sylwia, mama dziewczynki. – Jej największą pasją są koty, (ma swojego kota Figaro i bardzo o niego dba), dokarmia również te bezdomne.

8-latka bardzo chętnie chodziła do przedszkola, a potem do szkoły, nie mogła się doczekać, kiedy po długiej przerwie wrócą zajęcia. W domu uwielbia zabawy z młodszym bratem Nikodemem.

Szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo zostało przerwane nagle i niespodziewanie, bez żadnego uprzedzenia. W styczniu zdrowa i uśmiechnięta Oliwia, wzorowa uczennica, sympatyczna koleżanka, zawsze miła i pomocna, nagle musiała zostać przewieziona do szpitala bo wystąpiło u niej porażenie nerwu twarzowego i zapalenie ucha środkowego. Nie od razu było wiadomo, co jest przyczyną – wyniki badań dotarły w zeszłym tygodniu i przyniosły szokującą informację.

U Oliwki zdiagnozowano nowotwór złośliwy tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi.

W jednej chwili świat rodziny wywrócił się do góry nogami. Konieczna była dalsza diagnostyka oraz podjęcie stosownych działań. Dziewczynka już przyjmuje chemię, ale czeka ją trwający co najmniej rok proces leczenia, następnie operacja i rehabilitacja.

Będą potrzebne pieniądze. Poruszona społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku już uruchomiła zbiórkę datków dla dziewczynki. Nasza koleżanka z klasy 1d potrzebuje pomocy. Ma dopiero 8 lat. Pomóżmy jej w trudnych chwilach, pokażmy, że ją wspieramy, aby jak najszybciej pokonała tę straszną chorobę.

Oliwia w szpitalu przebywa już przeszło miesiąc, w trakcie tego pobytu miała już wykonywane wiele bolesnych badań i kilka zabiegów, chemioterapię znosi bardzo ciężko. Dziewczynka sporo rozumie – jest przygnębiona i przerażona.

Marzeniem Oliwki było zostać w przyszłości weterynarzem i leczyć zwierzęta. Obecnie nie marzy już o niczym innym, jak tylko o tym, by wrócić do domu.

Można pomóc spełnić to marzenie wpłacając pieniądze na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji dziewczynki. Stosowną zbiórkę uruchomiono wczoraj na portalu zrzutka.pl. W ciągu jednego dnia datki przekazało już ponad 170 osób poruszonych losem Oliwii.

Można też przekazać swój 1% podatku za pośrednictwem fundacji SiePomaga – szczegóły TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia