R e k l a m a

Pomoc dla Marcelka. Charytatywne kiermasze w Królówce i Rzezawie

-

Mnożą się inicjatywy mające pomóc w uzbieraniu astronomicznej kwoty 8 mln zł potrzebnej na sfinansowanie operacji ratującej życie 2-letniego Marcela Kubali z Jadownik w powiecie brzeskim. W najbliższą niedzielę charytatywne kiermasze odbędą się w Królówce i Rzezawie.

Chłopiec, urodzony jako wcześniak, cierpi na szereg schorzeń m.in. marskość wątroby, nadciśnienie wrotne, hypoplazję móżdżku i pnia mózgu, padaczkę… Operacji przeszczepu wątroby, która może uratować mu życie, podjęli się lekarze z Children’s Hospital of Chicago. Od miesiąca w szeroko zakrojonej akcji zbierane są pieniądze na pokrycie jej kosztów m.in. poprzez internetowe zrzutki, charytatywne koncerty i licytacje. Historia dwulatka poruszyła wielu, udało się zebrać już 4 mln zł (!). Przed tygodniem rodzina wyleciała do USA, mały pacjent przechodzi badania i być może wkrótce zza Atlantyku przyjdą dobre wiadomości.

Tymczasem zbieranie funduszy trwa, także w powiecie bocheńskim.

W najbliższą niedzielę (7 marca) na parkingu przy Hotelu Kasztel w Rzezawie (w sąsiedztwie DK94) w godz. 13:00 – 17:00 odbędzie się kiermasz połączony z wystawą samochodów klasycznych. Organizatorzy będą zbierać datki na operację Marcela.

Swój kiermasz organizują także panie z koła gospodyń wiejskich w Królówce (gmina Nowy Wiśnicz).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia