R e k l a m a

Mały Marcelek już po operacji przeszczepu wątroby w Chicago

-

2-letni Marcel Kubala z Jadownik jest już po operacji przeszczepu wątroby (dawcą był tata) przeprowadzonej w Lurie Children’s Hospital w Chicago. Na pokrycie jej astronomicznych kosztów (8 mln zł) zbierano pieniądze w licznych akcjach charytatywnych m.in. w powiecie brzeskim i bocheńskim.

– Operacja oraz procedura przewiezienia go na oddział intensywnej terapii trwały do późnych godzin nocnych. Bardzo długo czekaliśmy, żeby móc go zobaczyć. Mogłyśmy do niego wejść dopiero po północy tutejszego czasu – przekazała w mediach społecznościowych rodzina chłopca. – Obecnie stan Marcelka jest stabilny, podłączony jest on do respiratora i podawane są mu niezbędne lekarstwa. Według lekarzy zniósł operację dobrze i wszystko przebiegło według planu.

Jak wyjaśniają bliscy Marcelka, „teraz najważniejsze są najbliższe dni, właściwie to pierwszy tydzień, gdzie lekarze będą monitorować pracę wątroby i zapobiegać ewentualnym powikłaniom pooperacyjnym”. – Dzisiaj natomiast wykonano mu kontrolne USG, które nie wykazało nieprawidłowości – dodają.

Rodzina podkreśla także: – Marcelek ma wspaniałą opiekę zespołu pielęgniarskiego, który troszczy się o jego komfort w czasie leczenia. Dziękujemy Wam wszystkim za słowa otuchy i modlitwę w intencji Marcelka, to dla nas ogromne wsparcie!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia