R e k l a m a

Operację ratującą życie Marcelka zaplanowano na 31 marca. Brakuje jeszcze ok. 2 mln zł

-

Ponad 2-letniego Marcelka Kubalę z Jadownik może uratować tylko przeszczep wątroby. Operację zaplanowano na 31 marca. Dawcą będzie jego ojciec. Na kosztowny zabieg i leczenie udało się już zebrać ok. 6 mln zł, ale wciąż brakuje jeszcze ok. 2 mln zł.

Marcelek urodził się w październiku 2018 roku jako wcześniak w 25. tygodniu ciąży. Ważył tylko 900 g. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. W szpitalu podczas leczenia oczu złapał infekcję, przez którą pogorszyły się parametry jego wątroby. Wkrótce okazało się, że jedynym ratunkiem jest przeszczep tego organu.

Rodzice szukali pomocy za granicą, bo w Polsce Marcel został dwukrotnie zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności.

Był to dla nas jako rodziców ogromny wstrząs wywołujący poczucie niesprawiedliwości i bezsilności, dla niego niejako wyrok śmierci. Szukaliśmy pomocy w całej Europie, w Belgii na konsultacjach spędziliśmy trzy tygodnie. Niestety również tamtejsi lekarze odmówili nam pomocy. Jedynym wyjściem było szukanie ratunku w USA, ponieważ tam nie odmawia się pomocy takim dzieciom jak Marcelek. Od wielu tygodni trwały rozmowy ze szpitalem w Chicago, który zgodził się na przeprowadzenie transplantacji wątroby u Marcela – tłumaczą rodzice Marcelka.

Od kilku tygodni chłopiec wraz z rodzicami przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają przygotowania do zabiegu. Po serii badań okazało się, że przeszczep jest możliwy. Dawcą fragmentu wątroby ma być Tomasz Kubala, ojciec chłopca.

Operację zaplanowano na 31 marca. Koszt zabiegu to prawie 8 mln zł. Pieniądze zbierane są za pośrednictwem serwisu SiePomaga.pl (link do zbiórki TUTAJ) i Stowarzyszenia LIVER (nr konta 94 1750 0012 0000 0000 2068 7444 z tytułem „Darowizna na rzecz Marcela Kubali” – link TUTAJ). Ponadto na Facebooku odbywają się licytacje dla Marcelka (link TUTAJ).

W środę ojciec Marcelka poinformował, że suma zebranych środków na 17 marca godz. 16:00 to 5 848 522 zł. Koszt zabiegu to prawie 8 mln zł, więc brakuje jeszcze ok. 2 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia