R e k l a m a

Strzeleckie sukcesy zawodników Promień Bochnia

-

Trzech zawodników klubu Promień Bochnia wzięło udział w ogólnopolskich zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej „Zlot Orlików” na strzelnicy klubu DRAGON w Siedlcach. Najlepszy w strzelaniu z pistoletu okazał się Mateusz Polek (Promień Bochnia).

Zawody przeznaczone były dla zawodników w kategoriach junior młodszy (roczniki 2005 i 2004) i młodzik (roczniki 2006 i młodsi). Pomimo pandemii w zawodach uczestniczyło 178 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Z Bochni strzelało 3 zawodników.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego Mikołaj Brzegowy doznał bolesnego skurczu podudzia, które nie ustępowało. Walcząc z bólem i tarczami Mikołaj uzyskał 476,1 pkt. i został sklasyfikowany na 21. miejscu.

Zupełnie inne było strzelanie pozostałych zawodników. Jakub Kusion strzelający z pistoletu brał udział w zawodach „Zlot Orlików” i strzelał jeszcze w finale „Strzelania w Sieci”. W tej pierwszej rywalizacji w dwóch strzelaniach uzyskał 712 pkt. (352 i 360) i z 3. miejsca zakwalifikował się do finału, gdzie ostatecznie zajął 4. miejsce.

Z kolei „Strzelanie w sieci” to zawody prowadzone przez 5 miesięcy – zawodnicy strzelają raz w miesiącu w swoich klubach, a wyniki są przesyłane do centrali. Po tej rywalizacji Jakub Kusion awansował z 4. miejsca do 8-osobowego finału. Tam wykazał się dużą odpornością psychiczną i ostatecznie zajął 1. miejsce.

Drugi zawodnik „Promienia” strzelający z pistoletu Mateusz Polek w pierwszym dniu strzelań eliminacyjnych uzyskał 457 pkt. a w drugim 463 pkt. (łącznie 920 pkt.) i z 1. miejsca zakwalifikował się do finału. Jego konkurenci uzyskali niewiele niższe wyniki, co zapowiadało, że finał będzie bardzo atrakcyjny.

Po seriach 5-strzałowych Mateusz był na 1. miejscu, ale już po pierwszej serii 2-strzałowej prowadzenie objął Szymon Ornoch (Dragon Siedlce). Po trzeciej serii 2-strzałowej Mateusz objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Tym samym odniósł kolejne cenne zwycięstwo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc