R e k l a m a

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

-

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i projektów realizowanych przez Powiat Bocheński ze środków unijnych.

Maria Galewska pracuje w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, obecnie na stanowisku szefowej zespołu do spraw dużych projektów infrastrukturalnych. Jest również odpowiedzialna za nadzorowanie za strony Komisji Europejskiej programów operacyjnych w 3 polskich regionach w tym Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013 i 2014-2020.

Przedstawicielka Komisji odwiedziła szpital oraz Zespół Szkół Nr 1 w Bochni.

– Podczas tej krótkiej wizyty roboczej, przedstawicielka Komisji Europejskiej zwiedziła ważne inwestycje realizowane dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Przede wszystkim przedsięwzięcia finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasz gość był pod wrażeniem ilości wykorzystanych środków w bocheńskim szpitalu – relacjonuje starosta Adam Korta. – Inwestycji realizowanych przez powiat jest tak dużo, że nie udało się o wszystkim opowiedzieć czy pokazać dlatego w planach jest kolejne spotkanie. Rozmawialiśmy również o przyszłej perspektywie finansowej i na co brukselscy urzędnicy będą zwracać uwagę.

Tylko w latach 2015-2018 powiat bocheński pozyskał 81 milionów ze środków Unii Europejskiej na realizację projektów czy zadań inwestycyjnych.

W tej chwili realizowane są duże inwestycje m.in. w szpitalu –  remont SORu za blisko 5,5 miliona złotych, gruntowna modernizacja dwóch ważnych oddziałów – chorób wewnętrznych oraz anestezjologii połączonej z intensywną terapią za 6 milionów złotych. Niedawno oddano do użytku nową pracownię endoskopii, której koszt to 1,5 miliona złotych. We wcześniejszych latach dzięki unijnym środkom udało się także wybudować lądowisko czy kolektory słoneczne, jak również Dom Pomocy Społecznej.

Oświata to kolejna dziedzina, w której powiat bocheński skutecznie wykorzystuje unijne środki, m.in. na zagospodarowanie przestrzeni centrum, szkoły oraz budowę sali w Łapanowie, modernizację bazy dydaktycznej Mechanika, Budowlanki i Ekonomika, podniesienie kompetencji uczniów bocheńskich szkół czy termomodernizację Mechanika.

Ponadto środki zostały przeznaczone na utworzenie Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej, wdrożenie nowoczesnych technologii informatycznych i rozwój e-usługi w powiecie bocheńskim. Wybudowano lub zmodernizowano drogi powiatowe, a niebawem powstanie Centrum Kuchni Regionalnej w Łapanowie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc