Radni komisji kultury spacerowali po Bochni. Skontrolowali m.in. Park Uzbornia – ZDJĘCIA

-

Kilka dni temu radni komisji kultury spacerowali po Bochni i sprawdzili miasto pod względem estetyki. Sporo czasu poświęcono na Park Rodzinny Uzbornia, ale zwrócono też uwagę na kwestię reklam w przestrzeni publicznej.

Radni zwrócili uwagę na szereg drobnych i większych uchybień. Najwięcej uwag dotyczyło Parku Rodzinnego Uzbornia. To – według radnych komisji kultury – m.in. brak odpowiedniej liczby ławek w altanach przy oczku wodnym, oczko wodne niewyczyszczone przed wpuszczeniem ryb, uszkodzone urządzenia zielonej siłowni, zbyt mało piasku na placu zabaw, brakujące segmenty ogrodzenia i wystające druty w skateparku, brakujące ławki w amfiteatrze, deski wymagające impregnacji, czy przetarcia nawierzchni na boisku (uznano nawet, że nawierzchnia wymaga wymiany). Część z uwag radnym zgłosili mieszkańcy.

Celem spaceru było także sprawdzenie przestrzegania zapisów uchwały krajobrazowej, która weszła w życie w kwietniu 2018 roku. Dokument reguluje zasady umieszczania reklam w przestrzeni publicznej w Bochni. Czas na dostosowanie do nowych przepisów obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń upłynął w kwietniu 2019 r., czyli już ponad 2 lata temu.

Na razie skupiliśmy się na centrum miasta, bo mamy nadzieję, że już niedługo zakończy się rewitalizacja płyty rynku. Najbardziej zależy nam na tym, aby właśnie to centrum wyglądało już przyzwoicie. Faktycznie należy powiedzieć, że już wiele w tej kwestii się zmieniło. Szczególnie dom towarowy, który był zanieczyszczony tymi banerami, teraz wygląda lepiej. Do poprawy jest jednak okolica wejścia do Parku Uzbornia od ulicy Parkowej. Tam jest dużo banerów i zastanawiam się, czy one nie powinny być zlikwidowane – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Anna Morajko, przewodnicząca komisji kultury.

Wszystkie uwagi zanotowane przez radnych komisji kultury mają zostać ujęte we wniosku, który będzie skierowany do burmistrza Bochni. Do tematu powrócimy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023