Obiecane szczepionki nie dotarły, 200 osób ma dziś odwołane terminy

-

Kolejne 200 osób zarejestrowanych na szczepienia dziś w punkcie w Łapczycy ma odwoływane wizyty. Nie dotarły szczepionki J&J, które ARM obiecała dostarczyć po interwencji m.in. posła Stanisława Bukowca.

W miniony piątek punkt szczepień w Łapczycy był zmuszony odwołać z dnia na dzień prawie 600 wizyt osób umówionych na weekendowe szczepienie preparatem firmy Pfizer, bo jak poinformowano, z Agencji Rezerw Materiałowych przysłano za mało dawek. Po naszej publikacji (TUTAJ) w sprawie interweniował bocheński poseł Stanisław Bukowiec, który w ARM uzyskał informację, że w zaistniałej sytuacji do Łapczycy zostanie pilnie wysłanych dodatkowe 300 dawek szczepionki Johnson&Johnson (taką informację przekazano też do gminnego ośrodka zdrowia).

Wkrótce okazało się jednak, że w sobotę dotrze tylko 1/3 obiecanych dawek (pula ta została wykorzystana w całości), a pozostałe 200 miało trafić do Łapczycy do dzisiaj.

Niestety, jak poinformowała Katarzyna Kupisz, dyrektor gminnego ZOZ, szczepionki nie dotarły i proces szczepień, który miał rozpocząć się w południe, musi zostać odwołany. Wczoraj informowaliśmy także, że zaplanowane na najbliższy weekend w Łapczycy szczepienia preparatem Pfizer muszą zostać przeniesione – więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X