4,8 miliona złotych na drogę powiatową w Majkowicach i Bogucicach

-

Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,8 miliona złotych dofinansowania z przeznaczeniem na rozbudowę drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach.

Ministerstwo Finansów zdecydowało o przyznaniu 4 752 489 złotych ze środków rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Baczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowościach Majkowice i Bogucice”.

Dzięki pozyskanym środkom zmodernizowana zostanie droga powiatowa w dwóch miejscowościach, od marketu w Majkowicach do skrzyżowania w Bogucicach z drogą powiatową w kierunku Okulic – wyjaśnia starosta Adma Korta.

Bardzo dziękuję pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg za skuteczne przygotowanie wniosku. Dzięki temu zrealizujemy inwestycję, która wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – dodaje starosta.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia z podbudową i poszerzona do 6 metrów. Po prawej stronie powstanie pobocze o szerokości 1 metra, natomiast po lewej stronie ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 metra. Powstaną także zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa i drenaż.  Inwestycja, która zakończy się w grudniu, Szacuje się, że inwestycja pochłonie prawie 8 milionów złotych, a zakończy się w grudniu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023