R e k l a m a

Kacper Głód 20-latek z Bochni powołany do Parlamentu Młodych RP

-

Pochodzący z Bochni 20-letni Kacper Głód zgłosił się i został wybrany do Parlamentu Młodych Rzeczpospolitej Polskiej. Będzie tam reprezentował Młodych dla Wolności – młodzieżówkę partii KORWiN.

Parlament Młodych RP to inicjatywa organizacji parlamentarnych obrad młodzieży z całego kraju (15-21 lat) w celu dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami współczesnego świata. Miejsc w Parlamencie jest 100. W tym roku poprzez specjalny formularz zgłosiło się 227 kandydatów, spośród których organizatorzy zrekrutowali jego ostateczny skład.

Wśród młodych parlamentarzystów będzie Kacper Głód. – Zostałem powołany do tegorocznej kadencji Parlamentu Młodych RP, która jest moją pierwszą kadencją, a ogólnie IV Kadencją Parlamentu. W Parlamencie reprezentować będę Klub Parlamentarny Młodych dla Wolności. Jestem pochodzącym z Bochni studentem Politechniki Krakowskiej. Angażuję się w działalność młodzieżówki Młodzi dla Wolności oraz Partii KORWiN, a także Klubu Konfederacji Bochnia do których to należę – przedstawia się młody bochnianin.

W tym roku PMRP obradować będzie na dwóch sesjach. Pierwsza sesja w dniach 1-2 czerwca odbędzie się zdalnie i dotyczyć będzie tematów związanych z systemem edukacji. Kolejne posiedzenie odbędzie się w listopadzie i związane będzie z polityką samorządową oraz lokalną – posiedzenie listopadowe jeśli pozwolą na to restrykcje pandemiczne, prawdopodobnie odbędzie się w Senacie w Warszawie.

– W trakcie posiedzenia postulować będę szerokie reformy systemu edukacji związane m.in. z planem wprowadzenia bonu oświatowego, zliberalizowania i uwolnienia programu nauczania, poparciem dla koncepcji Przedszkoli Montessori, wprowadzeniem egzaminów wstępnych na uczelnie, jako znaczący czynnik rekrutacyjny oraz wiele innych – wylicza Kacper Głód.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia