R e k l a m a

Bochnia. W ZS Nr 1 ruszył populacyjny punkt szczepień. Jednym z pierwszych zaszczepionych był starosta Adam Korta

-

Dzisiaj ruszył drugi na terenie powiatu bocheńskiego populacyjny punkt szczepień. Równo o godzinie 8.00 mieszkańcy Bocheńszczyzny pojawili się w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni aby przyjąć pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer. Otwarciu punktu przyglądał się Starosta Adam Korta wspólnie z Przewodniczącą Rady Bernadettą Gąsiorek.

Szczepienia w popularnym Mechaniku odbywają się od godziny 8.00 i potrwają do godz. 18.00. Na dziś zaplanowane jest zaszczepienie 450 osób.

Punkt zorganizowany jest w ten sposób aby osoba która pojawi się w Mechaniku mogła się zarejestrować , następnie jeśli nie posiada wypełnionej ankiety, przygotowano miejsce w którym spokojnie może usiąść i tę ankietę wypełnić. Kolejno z wypełnioną ankietą udaje się do jednego z pięciu gabinetów w którym znajduje się ratownik medyczny. Po sprawdzeniu informacji i przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, pacjent zostaje zaszczepiony. Wychodząc z gabinetu osoba udaje się do punktu w którym może umówić się na kolejny termin szczepienia, następnie do miejsca w którym powinna odczekać 15 minut, aby sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).  Wszyscy którzy pojawią się w punkcie, oczekując na szczepienie mogą podziwiać  wystawę prezentującą piękno naszego regionu. Mogą również zaopatrzyć się w materiały promocyjne m.in. z Kopalni Soli, wiśnickiego Zamku czy Lipnicy Murowanej.

To już drugi populacyjny punkt na terenie Bocheńszczyzny. Pierwszy ruszył w połowie kwietnia w Łapanowie i do dzisiaj zaszczepionych zostało 1731 osób. Można zaobserwować, że większość osób, która pojawia się w Łapanowie to osoby przyjeżdżające spoza powiatu bocheńskiego.

Dziś w Mechaniku zaszczepił się starosta bocheński Adam Korta, który zachęca do szczepień. Starostwo wspólnie z bocheńskim szpitalem przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą „Bocheńszczyna się szczepi” zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej  Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Przypominamy, że aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer  tel.  14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie. Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc