300 żarówek od firmy Bardusch dla Domu Dziecka w Bochni

-

Firma Bardusch, która zajmuje się m.in. praniem i wynajmowaniem odzieży roboczej, obchodzi w tym roku 150-lecie swojej działalności. Z tej okazji zdecydowano się na 150 proekologicznych inicjatyw. Jedna z nich dotyczy Domu Dziecka w Bochni. We wtorek przedstawiciele firmy przekazali placówce 300 energooszczędnych żarówek.

Bocheński oddział firmy Bardusch funkcjonuje w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej od września 2019 r., ale początki tej niemieckiej firmy sięgają 1871 r. Caroline Bardusch założyła wtedy małą pralnię i rozpoczęła działalność w zakresie prania odzieży oficerów ówczesnej szkoły wojskowej w Ettlingen (Niemcy). Wkrótce do jej klientów zaliczały się także prywatne gospodarstwa domowe, restauracje i hotele… W XX wieku rozwój przedsiębiorstwa przyspieszył – w 1910 r. zatrudniało już 100 pracowników, a w kolejnych dekadach rozszerzało wachlarz usług i rozpoczęło ekspansję zagraniczną.

Z okazji tej okrągłej rocznicy 150-lecia istnienia szefowie firmy zdecydowali wesprzeć 150 inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Jednym z tych pomysłów jest zaopatrzenie Domu Dziecka w Bochni w 150 żarówek dla każdego z dwóch oddziałów. Dlatego przywieźliśmy 300 energooszczędnych żarówek – powiedział Damian Maj, który zajmuje się obsługą klienta w firmie Bardusch.

Oprócz żarówek przekazano gadżety firmowe, w tym m.in. piłeczki antystresowe, notesy i długopisy.

Ogromnie cieszę się, że jesteśmy zauważani w środowisku. Jest nam bardzo miło z tego powodu, że zostaliśmy obdarowani. Traktujemy to jako wsparcie finansowe, bo nie kupując żarówek możemy kupić dzieciom coś innego, np. zorganizować wycieczkę do Wrocławia – powiedziała Elżbieta Rydz-Szczepaniec, dyrektor Domu Dziecka w Bochni.

Dom Dziecka funkcjonujący przy ul. Nad Babicą w Bochni podzielony jest na dwie placówki: Azymut i Perspektywa. W każdej z nich jest po 14 wychowanków.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023