Uczniowie „Mechanika” uczą się zawodów w Grecji

-

Od kilkunastu dni grupa 30 uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni odbywa dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt o nazwie „Uczniowie bocheńskiego „Mechanika” u stóp Olimpu zdobywają nowe doświadczenia zawodowe” jest w całości finansowany z funduszy UE.

Celem projektu jest rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów technikum w zawodach technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik logistyk. Na początku roku została przeprowadzona rekrutacja do projektu, a z powodu pandemii i obostrzeń z tym związanych termin wyjazdu przesuwany był dwukrotnie. W końcu udało się dograć terminy w miejscu praktyk i zakwaterowania, a pod koniec maja rozpoczęła się europejska przygoda młodych ludzi.

Kilka tygodni przed wyjazdem odbyły się przygotowania w szkole. Uczniowie uczestniczyli w intensywnym kursie języka angielskiego, w tym języka branżowego, kursie języka greckiego oraz szkoleniu przybliżającym historię, geografię i kulturę Grecji.

Oprócz kilku godzin praktyk w zakładach pracy rozmieszczonych między Salonikami a Larisą uczniowie realizują ambitny plan kulturowy. Weekendowy czas wolny spędzili na zwiedzaniu Meteorów oraz pobycie na malowniczej wyspie Skiatos, która jest celem wakacyjnych podróży wielu Greków i innych Europejczyków. Popołudnia i długie wieczory przeznaczone są na poznanie najbliżej okolicy i elementów kultury greckiej.

Za kilka dni uczniowie powrócą do codziennych obowiązków, na egzaminy zawodowe i na krótkie przedwakacyjne spotkania w szkole.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X