R e k l a m a

Tenis: Antek Kasperski wicemistrzem Polski do lat 14

-

Antek Kasperski z partnerem Tymonem Litwicem zostali wicemistrzami Polski do lat 14 w grze podwójnej w tenisie ziemnym. Turniej został rozegrany na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi.

Po zwycięskim występie w Kołobrzegu Antek wygrał jeszcze ogólnopolskie zawody do lat 14 w Łomży, a następnie pojechał do Łodzi na Mistrzostwa Polski Młodzików. Na starcie pojawili się prawie wszyscy z czołowej „60” rankingu PZT młodzików.

W deblowym turnieju Antek spisał się znakomicie. U boku rówieśnika Tymona Litwica, pojedynek o tytuł mistrza Polski przegrali za starszą o rok parą Alanem Ważnym i Mateuszem Mitoniem 3:6, 2:6. Zwycięstwo okazało się jeszcze zbyt wysokim progiem, chociaż jako nierozstawiona para przeszli przez turniej pokonując w pierwszej rundzie Piotra Kluja i Filipa Gorczycę 6:4, 6:4, następnie czternastoletni duet rozstawiony z numerem „czwartym” – Kacpra Knittera i Igora Struskiego 3:6, 7:6 (9) [10:3] i w półfinale turniejową „dwójkę” Filipa Kosińskiego i Jana Nowickiego 6:4, 6:4.

W grze pojedynczej pierwszy pojedynek w turnieju Antek Kasperski rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając z Wiktorem Jeżem 6:1, 6:1. W drugiej rundzie spotkał się z Janem Nowickim (brązowym medalistą mistrzostw). Mecz zagrał bardzo dobrze, bez żadnych kompleksów, jednak rywal okazał się lepszy i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 1:6. Ostatecznie Antek znalazł się w gronie 16 najlepszych zawodników turnieju. Imponował bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym. Dobrze poruszał się po korcie. Dysponował mocnym serwisem, a podczas wymian dokładnymi uderzeniami starał się spychać rywala do defensywy, czekając na idealną okazję do ataku.

Powyższe wyniki napawają optymizmem na kolejne turnieje i świadczą o rosnącym poziomie umiejętności Antka, ucznia klasy 7 PSP nr 1 w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc