W sobotę XXIII Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni

-

W najbliższą sobotę 19 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbędzie się XXIII Międzynarodowy Turniej Judo. To impreza, która do 2019 roku organizowana była w podziemiach bocheńskiej kopalni soli, a z powodu pandemii ubiegłoroczną edycję odwołano. Zmagania judoków będzie można śledzić na żywo w internecie.

Czerwcowy Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni do 2019 roku organizowany był w podziemiach Kopalni Soli Bochnia. Impreza o charakterze sportowo-integracyjnym gromadziła zwykle ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów Europy. W komorach solnych 248 metrów pod ziemią swoje reprezentacje wystawiało kilkadziesiąt klubów. W imprezie udział brały m.in. ekipy z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rosji, Kazachstanu, Austrii, Łotwy, Ukrainy, Serbii, Rosji oraz z całej Polski. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze względu na miejsce rozgrywek. Niestety w 2020 roku XXIII edycję Turnieju ze względu na ogłoszoną pandemię organizatorzy musieli odwołać.

W 2021 roku XXIII Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni niestety, ze względu na nadal obowiązujące obostrzenia sanitarne, nie organizujemy w Kopalni Soli, ale z taką samą oprawą, jak dotychczasowe, w Hali Widowiskowo-Sportowej – mówi Sabina Bajda kierownik zawodów, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.

Przygotowujemy okolicznościowe koszulki i sól dla każdego z medalistów, gadżety sportowe w postaci komina dla każdego uczestnika, medale i statuetki dla każdego zwycięzcy. Będziemy nagradzać 5 najlepszych, punktujących klubów i im wręczymy puchary – dodaje Sabina Bajda.

PROGRAM:

Sobota 19.06.2021
Zawody dla kategorii wiekowych:
U-16 – 2006/2007
U-14 – 2008/2009
U-12 – 2010/2011
U-10 – 2012/2013

  • godz. 11.15 – rozpoczęcie zawodów
  • – dekoracja zwycięzców na bieżąco po zakończeniu walk w poszczególnych kategoriach wagowych

Wyniki na żywo: judostream.eu

Zawody z 4 mat transmitowane będą online na kanale YouTube.

Livestream:

XXIII Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bochnia.

Zadaniu partnerują firmy: EKOMBUD Sp. z o.o., FHU DOMEK, Contimax S.A., AQUER Spółka Jawna.

Patronat medialny sprawuje m.in. portal Bochnianin.pl.

Organizatorzy: Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023