R e k l a m a

Brzesko. „Odłóż telefon i żyj”. Będą napisy przy przejściach dla pieszych

-

– „ODŁÓŻ TELEFON I ŻYJ”. W najbliższych dniach przy przejściach dla pieszych rozpoczniemy malowanie takich właśnie napisów i grafik – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Jak przekazał gospodarz Brzeska, malowania testowe z wykorzystaniem specjalnie do tego przygotowanych szablonów i farb odblaskowych dały zadowalający rezultat. Dlatego malunki pojawią się w kolejnych miejscach.

– W pierwszym etapie wytypowano przejścia z największym strumieniem przechodniów, a jeżeli efekt będzie odpowiedni, sukcesywnie malowane będą kolejne – informuje Tomasz Latocha. I dodaje: – Korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych powoduje rozkojarzenie na poziomie dźwiękowym, wzrokowymi fizycznym i niestety często prowadzi do prawdziwych tragedii.

Warto przypomnieć, że od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy, które wprowadziły dla pieszych zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji wokół. Szczegóły tutaj: Uwaga na pasach! Od dziś pieszy ma pierwszeństwo, zakaz gapienia się w telefon

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia