Bochnia. Policja zatrzymała 30-letniego dilera narkotyków

-

Wspólna akcja policjantów z Bochni oraz małopolskich funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową. Zabezpieczono prawie 0,5 kilograma mefedronu oraz ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkanaście krzewów konopi indyjskich.

W czwartek 29 lipca bocheńscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP Kraków we wspólnej akcji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bochni oraz ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Przestępcza działalność była prowadzona na jednej z posesji znajdujących się w mieście.

Mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, sprzyjających rozwojowi roślin. W trakcie przeszukania miejsca, funkcjonariusze natrafili także na marihuanę i mefedron. W sumie zabezpieczono prawie 0,5 kg mefedronu, ponad 0,5 kg marihuany oraz 15 krzewów konopi. Dodatkowo zabezpieczony został sprzęt służący do uprawy konopi. 

Sąd Rejonowy w Bochni zastosował na wniosek miejscowej prokuratury tymczasowe aresztowanie wobec 30-latka. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udzielanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, a także posiadanie przyrządów służących do uprawy konopi. Grozi mu kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności

Postępowanie w sprawie poradzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X