R e k l a m a

Ruch Polska 2050 apeluje ws. deklaracji anty-LGBT

-

W czwartek przed Urzędem Marszałkowskim w Krakowie przedstawiciele małopolskiego oddziału Ruchu Polska 2050 przedstawili stanowisko Polski 2050 w sprawie głosowania sejmiku województwa małopolskiego dot. uchylenia tzw. uchwały anty-LGBT i podkreślili groźbę utraty środków unijnych na rozwój Małopolski.

W konferencji wzięli udział Rafał Komarewicz (Polska 2050 w Małopolsce, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa) oraz Paweł Śliz (Polska 2050 w Małopolsce).

W czwartek o godz. 8:30 w Urzędzie Marszałkowskim rozpoczęła się sesja, której głównym punktem jest debata nad uchyleniem deklaracji anty-LGBT. Tego oczekuje Komisja Europejska, która grozi wstrzymaniem funduszy unijnych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Rafał Komarewicz stwierdził, że sejmik, nie rewidując swojej decyzji, udowodni, że w obecnym kształcie politycznym nie potrafi reprezentować interesów wszystkich mieszkańców województwa.

Jeżeli dzisiaj radni Małopolski utrzymają swoją złą decyzję i odbiorą mieszkańcom możliwość sięgnięcia po miliardy złotych z unijnych funduszy, będziemy apelować do wszystkich osób, środowisk i organizacji (…) o wspólne – ponad wszelkimi podziałami – działanie zmierzające do odwołania obecnego sejmiku w drodze referendum – powiedział Rafał Komarewicz.

Mecenas Paweł Śliz, powołując się na art. 17 o samorządzie województwa, zauważył, że sejmik wojewódzki może być usunięty przed upływem kadencji w drodze referendum wojewódzkiego. Referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 5% uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze głosowanie nie będzie uderzać w rozwój regionu (…). Apelujemy więc o mądre i przemyślane głosowanie, które będzie korzystne dla wszystkich mieszkańców naszego województwa – powiedział Paweł Śliz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024