R e k l a m a

Na placu Bolesława Wstydliwego uruchomiono system szlabanowy

-

Od dziś (1 kwietnia) na placu Bolesława Wstydliwego w Bochni funkcjonuje system szlabanowy wraz z kasą rozliczeniową. Przed wjazdem na parking należy pobrać bilet, a przed wyjazdem opłacić postój w kasie.

Wjazd oraz wyjazd z parkingu znajdują się od strony ulicy Gazaris. Przejazd samochodem od ulicy Konfederatów Barskich nie jest możliwy. Od wschodniej strony przewidziano natomiast dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, które nie są objęte opłatami.

Przejście pieszych oraz przejazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przez plac nie jest utrudniony, bo zaplanowano w tym celu przerwy w barierach drogowych.

Zasady parkowania

Opłata za postój odbywa się według następującego schematu:

1. wjazd na parking oraz pobranie biletu z terminala wjazdowego,
2. postój pojazdu,
3. przed odjazdem rozliczenie biletu w kasie rozliczeniowej i uiszczenie opłaty za postój,
4. wyjazd z parkingu poprzez zeskanowanie opłaconego biletu przy terminalu wyjazdowym.

Czas przewidziany pomiędzy opłatą za postój a wyjazdem z parkingu wynosi 10 minut.

Na pl. Bolesława Wstydliwego nie ma możliwości dokonywania opłat za pomocą aplikacji mPay. Za parkowanie należy zapłacić w kasie przed wyjazdem (kartą płatniczą, monetami lub banknotami – automat wydaje resztę).

W pierwszych dniach funkcjonowania systemu szlabanowego kierowcy mogą liczyć na pomoc pracownika obsługi Strefy Płatnego Parkowania.

Parkowanie jest płatne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00, z wyłączeniem dni wolnych od pracy. W pozostałym czasie szlabany będą opuszczone, ale za parkowanie nie trzeba będzie płacić. Obowiązuje taki sam cennik jak w pozostałych miejscach (30 minut – 0,5 zł; 1. godzina – 1,5 zł; 2. godzina – 1,8 zł; 3. godzina – 2 zł; 4. i każda następna godzina – 1,5 zł).

Pół roku poślizgu

System szlabanowy na pl. Bolesława Wstydliwego zamontowano z półrocznym poślizgiem. Według założeń przetargowych szlabany miały funkcjonować od 1 października 2018 r. Taki sam system miał być zainstalowany (również pół roku temu) na placu gen. Kazimierza Pułaskiego, obok sklepu PSS Społem „Floris” (tzw. blaszak). Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną w tym miejscu zainstalowane szlabany.

Utrudnienia dla mieszkańców

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania coraz mocniej odczuwają mieszkańcy osiedli sąsiadujących z płatnymi parkingami. Kierowcy chcąc uniknąć opłat wykorzystują każde możliwe miejsce, aby zostawić swój samochód, np. parkują na osiedlowych parkingach.

Sporym „zainteresowaniem” cieszy się też tzw. ruski rynek, czyli szutrowy plac przy ul. Floris. Parkujący kierowcy coraz bardziej „poszerzają” jego obręb, zajmując nowe miejsca i bywa, że często blokują wyjazd ze znajdujących się tam garaży.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc