Połowa mieszkańców Bochni zaszczepiona przeciw COVID-19. A jak jest w Brzesku i innych gminach?

-

Już ponad połowa mieszkańców Bochni jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 – wynika z aktualnych rządowych danych (27.08). Miasto ma najlepszy wskaźnik wyszczepienia wśród samorządów regionu bocheńsko-brzeskiego. W najbliższy weekend w przychodni przy ul. Floris odbędzie się kolejna akcja szczepień jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

W powiecie bocheńskim najmniejszy procent zaszczepionych jest w gminach Żegocina i Rzezawa (w obu poniżej 40%). W tej drugiej gminie w najbliższą niedzielę również odbędzie się akcja szczepień J&J. Chętni powinni kontaktować z tamtejszym gminnym ośrodkiem zdrowia. W weekend szczepienia w mobilnych punktach trwać będą także w gminie Nowy Wiśnicz (czytaj TUTAJ).

Znacznie mniejszy poziom wyszczepialności jest w powiecie brzeskim – w samym Brzesku zaszczepiło się 41,7% mieszkańców, a w pozostałych 6 gminach powiatu wskaźnik ten jest poniżej 37% (w trzech poniżej 35%).

W czwartek wojewoda Łukasz Kmita zapowiedział, że mieszkańcy małopolskich gmin, w których poziom wyszczepialności przeciwko COVID-19 wynosi poniżej 35 proc., otrzymają listy zachęcające do szczepienia. Według danych biura wojewody w Małopolsce takich gmin jest 60 – w powiecie bocheńskim to Żegocina, w powiecie brzeskim Iwkowa, Dębno i Gnojnik.

Zgodnie z danymi resortu zdrowia w Małopolsce zaszczepiło się ponad 3 mln osób, w tym ponad 1,4 mln to w pełni zaszczepieni.

Zobacz też: W weekend szczepienia w SPM ZOZ w Bochni

Powiat BOCHEŃSKI

Powiat BRZESKI

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2021

X