Bochnia. I etap łącznika z A4 gotowy. Kiedy otwarcie? – ZDJĘCIA

-

Budowa pierwszego etapu łącznika autostradowego w Bochni już się zakończyła, ale kierowcy jeszcze nie mogą korzystać z niego w całości. Będzie to możliwe już niebawem.

Długość nowo wybudowanego odcinka drogi wojewódzkiej wynosi ok. 1,8 km. Inwestycję zrealizowała firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Koszt to ok. 35,8 mln zł – inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ale w montażu finansowym uczestniczyły również lokalne samorządy: Powiat Bocheński i Gmina Miasta Bochnia dołożyły się po 600 tys. zł.

Obecnie kierowcy korzystają z nowo wybudowanego kilkusetmetrowego odcinka drogi od węzła autostradowego do ronda w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej – potem wracają na stary szlak i drogę powiatową, bo ponad 1-kilometrowy odcinek drogi jeszcze nie został oddany do użytku.

Ale to się wkrótce zmieni. Zarząd Dróg Wojewódzki czeka już tylko na wydanie przez wojewódzki nadzór budowlany decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Urzędnicy spodziewają się, że nastąpi to jeszcze we wrześniu.

Wybudowanie I etapu łącznika autostradowego wciąż niewiele zmienia jeśli chodzi o sposób skomunikowania autostrady A4 z drogą krajową nr 94. Prawdziwą rewolucją będzie dopiero realizacja II etapu. Będzie to jednak ta trudniejsza i nawet 2-3-krotnie droższa część zadania. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej – ma być gotowa do czerwca 2023 roku.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X