Narkotyki. Brzescy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

-

Plantacja znajdowała się w wynajętym przed dwóch sprawców opuszczonym domu, przed którym zainstalowali fotopułapkę. Policjanci zabezpieczyli 134 krzewy konopi indyjskich oraz cały sprzęt służący do uprawy.

Jakiś czas temu, 30letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 26-latek z powiatu krakowskiego wynajęli opuszczony dom w gminie Czchów, w którym jedno z pomieszczeń przygotowali pod uprawę konopi indyjskich. W  jednym z pokoi umieścili namiot ogrodniczy, lampy, podłączyli ogrzewanie i wentylację. Do umieszczonych tam sadzonek stosowali specjalne środki do nawozu i wzrostu. Przed domem, na jednym z drzew sprawcy zainstalowali fotopułapkę z monitoringiem wizyjnym, by w czasie swojej nieobecności obserwować czy nikt się do niego nie zbliża.

Dzięki wspólnym działaniom policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i Komisariatu Policji w Czchowie sprawcy zostali zatrzymani 30 września i 1 października br.

Podczas przeszukania domu zabezpieczono 134 krzewy  wraz z całym sprzętem służącym do ich uprawy. Najstarsze z krzewów były tuż przed zbiorem.

Sprawcom zostały postawione zarzuty prowadzenia uprawy, która mogła dostarczyć znacznych ilości ziela konopi indyjskich za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności

Obaj mężczyźni w przeszłości byli karani za przestępstwa narkotykowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X