Koronawirus. Ponad 100 nowych zakażeń w Małopolsce. Czy to dużo?

-

W środowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w woj. małopolskim odnotowano 122 nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2. Ostatni raz z liczbą ponad 100 przypadków mieliśmy do czynienia 26 maja.

Rzut oka na poniższy wykres pozwala jednak ocenić, że jak dotąd jesteśmy znacznie poniżej poziomów, które notowane były nawet w okresie pomiędzy jesienną falą rok temu i kolejną, wiosną tego roku (wtedy w „dołku” było 300-400 przypadków dziennie).

źródło: koronawirusunas.pl

Wśród przypadków z ostatniej doby 3 dotyczą mieszkańców powiatu bocheńskiego, 1 powiatu brzeskiego i 2 powiatu wielickiego. 51 to zakażeni z Krakowa.

W całym kraju odnotowano minionej doby ponad 2 tys. nowych zakażeń. Przedstawiciele ministerstwa zdrowia oceniają, że pod koniec miesiąca może to być 5 tys., a szczyt fali zakażeń prognozowany jest na przełom listopada i grudnia.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ocenił dziś, że IV fala przebiega inaczej niż poprzednie, co – jak stwierdził – „jest zasługą szczepień”. – Ponad 60 proc. dorosłej populacji jest zaszczepionych. Oczywiście zawsze może być więcej, moglibyśmy osiągać progi 80 proc., ale już przy 60 proc. wyszczepialności mniej o 30-40 proc. pacjentów trafia do szpitala – powiedział rzecznik MZ.

W samej Bochni w pełni zaszczepionych jest 15,5 tys. osób, w pozostałych gminach powiatu kolejnych 33,4 tys. mieszkańców. Nieco słabiej jest w sąsiednim powiecie brzeskim.

Powiat bocheński

Powiat brzeski

Powiat wielicki

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X