R e k l a m a

Polexit? W niedzielę pikieta na Rynku w Bochni: „My zostajemy. Rząd wychodzi”

-

W niedzielę o godz. 18:00 na bocheńskim Rynku planowana jest pikieta będąca reakcją na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. oceny zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. O tej samej porze w stolicy ma się odbyć manifestacja, na którą wzywa Donald Tusk.

– Pragniemy zamanifestować przywiązanie do Konstytucyjnych i Europejskich wartości: wolności, równości, praworządności. W przeciwieństwie do pewnego rządu i jednego nie-sądu – informują bocheńscy organizatorzy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Podobne pikiety jak ta w Bochni organizowane są w wielu miastach i miejscowościach w całym kraju. Podłożem protestów jest uznawanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego za kolejny, duży krok w stronę konfliktowania Polski z Unią Europejską, co w konsekwencji grozi Polexitem (wyjściem/wyrzuceniem Polski z UE).

Wszystkie one mają korespondować z wydarzeniami w stolicy. Donald Tusk wzywając na manifestację na Placu Zamkowym stwierdził, że „operacja wyprowadzania Polski z Europy zaplanowana przez Jarosława Kaczyńskiego ruszyła pełną parą. Jeśli pozostaniemy bierni, nic go nie zatrzyma”. Ocenił też, że „to jest zdrada najważniejszych narodowych interesów i naszych zwykłych, polskich marzeń o bezpieczeństwie, o dobrobycie, o wolności” oraz dodał „musimy ratować Polskę, nikt za nas tego nie zrobi”.

Z treścią wyroku TK można zapoznać się TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia