1. Liga Koszykówki. Bochnianki pokonały Wisłę Kraków

-

Występujący w 1. lidze koszykówki kobiet zespół Contimax MOSiR Bochnia w drugim meczu sezonu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując w niedzielę na wyjeździe Wisłę Kraków różnicą 18 punktów.

Bochnianki od pierwszych minut narzuciły swoje tempo gry, a bardzo dobra obrona powodowała częste straty gospodyń. Pod koszami brylowały Krawiec, Malinowska i Zając dając w sumie 41 zbiórek, z czego 21 w ataku. Motorem napędowym znów była Magda Szkop, która zdobyła 21 punktów (5×3), 3 asysty i miała aż 8 przechwytów. Z minuty na minutę Mosirki sukcesywnie powiększały przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła 18 punktów.

Druga połowa to spokojna gra i utrzymywanie bezpiecznej przewagi – jeśli Wiślaczki odrabiały kilka punktów, to kapitan drużyny Anna Krawiec brała na siebie ciężar gry i zdobywała punkty spod kosza lub rzutami osobistymi (łącznie 25).

Ogólnie wszystkie zawodniczki Contimax MOSiR popisały się twardą zespołową obroną, warto zaznaczyć, że po pierwszych 20 minutach gry popełniły tylko 3 przewinienia, a w całym meczu 13, przy 26 rywalek.

Wisła Can-Pack Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 53 :71 (8:20,12:18,19:16,14:17)

Punkty dla Contimax MOSIR Bochnia: Krawiec 25, Szkop 21, Plucińska 13, Zając 6, Malinowska 4, Fortuna 2, Natkaniec, Rak, Mazur, Cabała.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już w sobotę 16.10 o godzinie 17.00 na hali widowiskowo – sportowej w Bochni gościć będziemy drużynę RMKS Xbest Rybnik. Zapraszamy na trybuny wstęp wolny!

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.