Bochnia. Jarosław Kret w Ekonomiku – opowiadał o podróżach

-

Po ubiegłorocznej przerwie Zespół Szkół nr 3 w Bochni powrócił do swojego cyklu spotkań ze znanymi z ekranu i popularnymi wśród uczniów gośćmi. Tym razem emocje w Ekonomiku wzbudzał Jarosław Kret – najbardziej rozpoznawalny telewizyjny prezenter prognozy pogody w Polsce, ale w tym dniu przede wszystkim dziennikarz, podróżnik, fotoreporter i autor książek.

Już na samym początku, wykorzystując motyw porozstawianych na sali walizek nakreślił kierunek w jakim potoczy się spotkanie – niezwykle barwnie, z dużą dawką ekspresji i humoru (uśmiech nie znikał z twarzy Pana Jarosława) zaprosił publiczność w podróż po egzotycznych krajach i kontynentach. Podróż będącą połączeniem faktów, opowieści, zdjęć, wspomnień, wrażeń kulturowych, doznań smakowych, rozlicznych ciekawostek turystycznych i kulinarnych, jednym słowem wszystkiego, co najbardziej ciekawi młodzież profilu hotelarskiego, gastronomicznego i turystycznego, która kształci się w tej szkole. Wspomnienia podróżnika krążyły przede wszystkim po ulubionych (zwłaszcza pod względem smaków) Indiach, po Egipcie i 20-milionowym mieście Kair, Madagaskarze i Ziemi Świętej. Publiczność poznała między innymi tajniki hinduskiego „trzeciego oka”, zagadkę „świętej krowy”, uzasadnienie rytualnego uboju, prawdziwą historię narodowych potraw, w tym polskich gołąbków, poznała najmniejszego na świecie lemura mieszczącego się na ludzkim palcu, niezwykłą legendę baobabów i wiele innych smaczków podróżniczych”, jakie kryje w sobie świat.

Jarosław Kret opowiedział również o swojej karierze telewizyjnej, która otworzyła mu drogę do podróżowania i gorąco zachęcał młodych do aktywności oraz studiowania kierunków i poszukiwania pracy łączącej pasję z zawodem.  Na koniec obdarował uczniów swoimi książkami i w charakterystyczny sposób przedstawił prognozę pogody, życząc wszystkim udanego weekendu. Na koniec spotkania, społeczność szkolna podziękowała swojemu gościowi, sympatycznie kojarzącym się z głównym profilem zawodowym szkoły jak i autorem książek  – tortem „Kopiec kreta”.

Podczas, gdy do stolika dziennikarza ustawiła się niekończąca kolejka po autografy i zdjęcia, organizatorzy już mogli zacząć rozmyślać, kto w ramach wieloletniego cyklu pojawi się w szkole za rok.

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem odbyło się w ramach działań Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Instytutu Książki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023