R e k l a m a

Europejskie staże uczniów Ekonomika. Dwa tygodnie spędzili w Grecji

-

W Zespole Szkół Nr 3 w Bochni realizowany jest kolejny projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+, z nowej perspektywy finansowej i uzyskanej przez Szkołę Akredytacji w programie, która gwarantuje finansowanie corocznych zagranicznych staży zawodowych dla uczniów i nauczycieli, aż do 2027 roku. Na realizację tego zadania w roku 2022, szkoła pozyskała 71 000 Euro.

W tegorocznych, wiosennych działaniach projektowych bierze udział 43 najlepszych uczniów szkoły w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik ekonomista i technik rachunkowości.

Uczniowie już w kwietniu rozpoczęli swój dwutygodniowy staż zawodowy w greckich zakładach pracy. Uczestnicy projektu doskonalą swoje umiejętności zawodowe oraz nabywają nowe kompetencje, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji językowych. W majowy weekend, wolny od zajęć praktycznych, uczestnicy wyjazdu w ramach komponentu kulturowego projektu, zwiedzili greckie Meteory oraz magiczną wyspę Skiathos.

Projekty realizowane w ramach programu Erasmus+ są w całości finansowane przez UE i umożliwiają każdemu uczniowi Zespołu Szkół nr 3 udział w zagranicznym stażu zawodowym – dotyczy to także nowego kierunku kształcenia w szkole – technik weterynarii.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024