Brzescy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

-

Policjanci z brzeskiej komendy dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwie prowadzonej rozmowy z 35-letnim mężczyzną zapobiegli tragedii, do której mogło dojść w jednej z miejscowości w gminie Dębno. 35-latek zamknął się w domu i trzymając w ręku nóż odgrażał, że targnie się na własne życie.

We wtorek 26 października po godzinie 14:00 policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Dębno, 35-letni mężczyzna zamknął się w domu grożąc, że targnie się na własne życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, wezwano także straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzono negocjacje z mężczyzną, który kategorycznie odmawiał współpracy nie chcąc otworzyć drzwi od domu.

Kiedy jedni funkcjonariusze prowadzili z desperatem rozmowę, inni wykorzystując otwarte drzwi balkonowe weszli do domu. Tam jednak mężczyzna na ich widok zabarykadował się w łazience i zaczął grozić, że się „potnie”. Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas, dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i wyważyli drzwi do łazienki. Trwająca ponad godzinę akcja zakończyła się sukcesem, gdyż mężczyznę obezwładniono. Zdołał on co prawda lekko skaleczyć się nożem, jednak nie były to obrażenia zagrażające jego życiu – poinformowała brzeska policja.

Mężczyznę wyprowadzono do karetki i z uwagi na stan emocjonalny został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X