R e k l a m a

W Bochni „Solidarność” strajkuje razem z ZNP

-

Dziś rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Choć na niedzielnym spotkaniu „ostatniej szansy” związkowców ze stroną rządową szef oświatowej „Solidarności” podpisał zaproponowane porozumienie i zaapelował do członków związku o nieprzyłączanie się do protestu, to w wielu miejscach nie znalazł posłuchu, a przedstawiciele „S” strajkują razem z kolegami z ZNP. Tak jest także w Bochni.

„Apelujemy do naszych nauczycieli-związkowców o nieprzyłączanie się do akcji strajkowej prowadzonej przez inne centrale związkowe” – napisał Ryszard Proksa, przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność, w specjalnym oświadczeniu. I dodał m.in.: „W tym czasie nasze flagi nie powinny wisieć na murach placówek oświatowych.”

W Bochni, podobnie zresztą jak w wielu miejscach kraju, ten apel pozostaje bez echa.

Członkowie bocheńskiej „S” przystąpili do strajku. Zgodnie z zapowiedzią przyłączyli się do strajku ZNP poinformowała Agnieszka Morawiec, szefowa bocheńskich struktur oświatowej „S”.

Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni zapowiada również, że członkowie bocheńskiej komisji wystąpią z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego Ryszarda Proksy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc