R e k l a m a

Bochnia. Ponad 12 tys. zł z kwesty na rzecz ratowania cmentarnych zabytków

-

Ponad 12 tys. zł udało się zebrać podczas zorganizowanej już po raz XXVIII kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na bocheńskiej nekropolii.

Wśród kwestujących byli członkowie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej: samorządowcy, społecznicy, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, rekonstruktorzy i inni mieszkańcy Bochni. W tym roku dodatkowo młodzież z Teatru Artystokrackiego w strojach historycznych z różnych epok urozmaiciła przebieg zbiórki.

– Dziękujemy mieszkańcom Bochni i tym, którzy nawiedzali groby swoich bliskich, za życzliwość wobec kwestujących, a nade wszystko za ofiarność. Łącznie udało się zebrać podczas tegorocznej Kwesty 12394 zł, w tym 300 zł przekazane z licytacji fotografii Michała Piotrowskiego podczas niedawnego finisażu jego wystawy w siedzibie Stowarzyszenia oraz wartość około 200 egzemplarzy Wiadomości Bocheńskich rozdawanych jako cegiełki do ofiarnych datków – poinformowano w komunikacie przesłanym do mediów.

Do tej kwoty doliczone zostaną także datki ze skarbon na bramach wejściowych oraz przelewy na subkonto Kwesty – te jednak zostaną zbiorczo podsumowane na koniec roku, przy okazji sprawozdania z kolejnego roku działania zbiórki permanentnej. 

– Tym samym skumulowane środki pozwolą nam kontynuować prace na bocheńskim cmentarzu przy ul. Orackiej – informuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. – W zbliżającym się roku chcemy rozpocząć prace remontowe przy kamiennym nagrobku Nikodema Goyskiego, komisarza starostwa w Bochni w XIX wieku, zmarłego w 1897 r. reprezentanta zasłużonej dla Bocheńszczyzny rodziny, który to grób posiada wyjątkowe walory artystyczne.

– Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Państwu za ofiarność i zachęcamy do wspierania Kwesty przez cały rok poprzez wpłaty do skarbon na bramach cmentarza oraz przelewy na subkonto Kwesty: 95 8591 0007 0080 0211 1054 0002dodano w komunikacie rozesłanym do mediów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc