R e k l a m a

Akcja „Znicz”: Kierowca z 3 promilami, inny pędził 130 kmh przez Łapczycę

-

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2021” trwała od piątku 29.10. do wtorku 02.11. W tym okresie na terenie powiatu odnotowano 3 wypadki drogowe, 11 kolizji, ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jedno przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o… 80 km/h.

Na bocheńskim terenie, podczas akcji Znicz, tak, jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem na drodze czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na trasach wyjazdowych z miasta można było spotkać większą ilość patroli. Funkcjonariusze kontrolowali poziom płynności ruchu, sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z właściwą prędkością. Policjanci kontrowali także trzeźwość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów, jak również korzystanie z pasów bezpieczeństwa i z fotelików – w przypadku przewożenia dzieci.

W ciągu kilku dni związanych z akcją, na terenie powiatu bocheńskiego odnotowano 14 zdarzeń drogowych: 3 wypadki i 11 kolizji. Wśród nich było zdarzenie drogowe, do którego w niedzielę doprowadził 35-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia, spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Bardzo szybko został jednak namierzony i zatrzymany przez bocheńskich funkcjonariuszy. 

Oprócz wymienionej wyżej sytuacji, policjanci ujawnili jeszcze trzy osoby, kierujące po alkoholu.

W dniu Wszystkich Świętych w godzinach wieczornych i nocnych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami na drodze krajowej nr 94. O godzinie 22:30, w miejscowości Łapczyca namierzyli oni samochód marki Mercedes, którego kierujący jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu dozwolonej prędkości do 50 km/h. Tym samym kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna był trzeźwy. 20-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc