R e k l a m a

Bochnia. Egzaminy gimnazjalne pomoże przeprowadzić kadra przedszkoli

-

Informacja najważniejsza: zaplanowane od jutra (środa) egzaminy dla bocheńskich gimnazjalistów na pewno się odbędą. – Są przygotowane komisje, wszystko jest już gotowe – uspokaja Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji.

W Bochni do egzaminów gimnazjalnych przygotowują swoje szkoły dyrektorzy dwóch placówek – Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 7. To one w ramach reformy oświaty wchłonęły odpowiednio Gimnazjum 1 i Gimnazjum 2.

W obu tych szkołach część nauczycieli przystąpiła do ogólnopolskiego strajku. W trudniejszej sytuacji znalazła się SP nr 1, bo tam według danych z poniedziałku protestowało 82% załogi. Z kolei w SP nr 7 do protestu przyłączyło się „tylko” 48% nauczycieli.

– Egzaminy się odbędą. Na 100 procent – zapewnia Dorota Palej-Maliszczak. Braki nauczycieli potrzebnych do obsługi egzaminów uzupełniono posiłkując się m.in. kadrą z bocheńskich przedszkoli (na 6 miejskich przedszkoli strajkuje tylko jedno).

Przed trudniejszym zadaniem dyrektorzy bocheńskich podstawówek (we wszystkich trwa protest) stoją mając w perspektywie rozpoczynające się w poniedziałek 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty – trzeba bowiem „obstawić” już nie dwie, ale pięć szkół. Być może jednak do tego czasu na szczeblu centralnym uda się wypracować porozumienie, które zakończy strajk.

Harmonogram egzaminów gimnazjalnych:

10 kwietnia (środa) – część humanistyczna

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

11 kwietnia (czwartek) – część matematyczno-przyrodnicza

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

12 kwietnia (piątek) – język obcy nowożytny

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia