R e k l a m a

Nauczyciele w Lipnicy zawieszają strajk

-

– Na czas egzaminów gimnazjalnych i 8-klasistów wszystkie placówki z terenu gminy zawiesiły strajk – poinformował w mediach społecznościowych Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej (powiat bocheński).

Na terenie gminy Lipnica Murowana działają cztery placówki oświatowe (dwa przedszkola i dwie szkoły podstawowe). – Do strajku przystąpiły obydwie szkoły – z Lipnicy Murowanej i z Rajbrotu oraz przedszkole w Lipnicy Murowanej. Przedszkole w Rajbrocie nie strajkuje – relacjonuje w rozmowie z Bochnianin.pl wójt Tomasz Gromala.

Do protestu nie przystąpili wszyscy nauczyciele z wymienionych placówek: w szkole w Rajbrocie odbywały się zajęcia opiekuńcze i dydaktyczne, natomiast w szkole w Lipnicy Murowanej tylko zajęcia opiekuńcze, podobnie jak w lipnickim przedszkolu.

W obydwu szkołach jutro odbędą się egzaminy gimnazjalne (trwają do piątku), z kolei w poniedziałek startują dwudniowe egzaminy ósmoklasisty. Zawieszenie na ten czas strajku oznacza, że do ewentualnego protestu (jeśli jeszcze będzie trwał) nauczyciele z Lipnicy Murowanej wrócą dopiero za tydzień w środę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia