R e k l a m a

Bochnia. Recital fortepianowy Jerzego Florkowskiego – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek 15 listopada w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni odbył się recital fortepianowy Jerzego Florkowskiego. W programie utwory Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa, Josepha Maurice’a Ravela, Siergieja Rachmaninoffa oraz Moritza Moszkowskiego.

Jerzy Florkowski jest uczniem piątej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni, w klasie fortepianu profesora Pawła Kuca. Równolegle uczęszcza do bocheńskiego I Liceum Ogólnokształcącego w klasie o profilu mat-fiz-ang.

Wychowanek chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai. Artystycznie współpracował z Fundacją Wspierania Kultury „Młode Talenty”, współtworząc muzycznie i technicznie m.in. wydarzenia z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, „Gore gwiazda”, „Zakochać się w Bochni” czy „Abba”.

Od niedawna, wraz z innymi uczniami związany z Teatrem Artystokrackim. Muzycznie zilustrował m.in. spektakl “Furor Poeticus” i „Jesienny wieczór poezji i piosenki” (fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ).

Zamiłowany pianista, pasjonat muzyki fortepianowej oraz… techniki, elektroniki, fizyki, astronomii i modelarstwa lotniczego. Związany z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach. Wielbiciel twórczości Chopina, Rachmaninowa oraz mistrza fortepianu – Adama Makowicza.

Dotychczas współtworzył zespołowe wydarzenia artystyczne, w poniedziałek po raz pierwszy zaprezentował się w swoim solowym recitalu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia