Galeria Rondo. Na miejsce Tesco wchodzą trzy nowe sklepy

-

Firma Salling Group, która przejęła sieć sklepów Tesco Polska, zmieniła plany co do placówki w bocheńskiej Galerii Rondo i otworzy tutaj swój sklep Netto. Będzie on jednak o ponad połowę mniejszy od dotychczasowego Tesco. Pozostałą powierzchnię zajmą dwie inne marki.

Po przejęciu w tym roku sklepów brytyjskiej sieci, Salling Group oznajmiła, że podjęła decyzję w sprawie zamknięcia sklepów formatu CHM Hipermarket w 37 lokalizacjach – m.in. w Bochni. Pisaliśmy o tym tutaj: Bochnia. Netto przejęło Tesco i… zlikwiduje sklep w Galerii Rondo

Plany się jednak zmieniły – duńskie Netto otworzy się w Galerii Rondo, choć nie zajmie całej dotychczasowej powierzchni Tesco (było to ok. 4 tys. m2). Nowy sklep sieci ma działać na powierzchni 1,6 tys. m2.

– Patrząc na obecne trendy rynkowe, wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze coraz częściej ustępują mniejszym powierzchniowo marketom, które są w stanie dużo elastyczniej dopasować się i szybciej reagować na zmieniające się i ciągle rosnące oczekiwania lokalnej społeczności wobec oferty spożywczej – powiedział w rozmowie z branżowym portalem propertynews.pl Tomasz Gądek, zarządca Galerii Rondo.

Jak dowiedział się Bochnianin.pl, na pozostałej zwolnionej powierzchni mają działać dwa inne sklepy: HalfPrice (to zupełnie nowa sieć sklepów należąca do Grupy CCC oferująca odzież, obuwie, zabawki, akcesoria i kosmetyki, a także dekoracje i dodatki do domu) oraz Dealz (sieć sklepów będąca częścią Pepco Group, oferująca wybór artykułów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi i produktów dla zwierząt).

Otwarcie wszystkich trzech sklepów planowane jest wstępnie na 16 grudnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X