Złoto i srebro judoków MOSiR-u w Pucharze Polski w Oleśnicy

-

W miniony weekend judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wzięli udział w Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Oleśnicy. W kategorii junior młodszy pierwsze miejsce zajął Filip Oleksy, a w kategorii juniorek srebro wywalczyła Wiktoria Żabczyńska.

W rozgrywkach juniora młodszego, w mocno obsadzonej kategorii 73 kg, gdzie startowało 28 zawodników, walczył Filip Oleksy. W drodze do złotego medalu wygrał pięć walk, w tym w finale zwyciężył na ippon (przed czasem) z zawodnikiem Juvenii Wrocław Mateuszem Sawickim. Jest to pierwszy taki medal Filipa, będący uwieńczeniem jego wielu lat ciężkiej pracy i zaangażowania.

Poniżej finałowa walka Filipa Oleksego z Mateuszem Sawickim:

W tej samej kategorii wagowej startował o rok młodszy Antoni Juszczyk. Zwyciężył on dwie pierwsze walki, a w trzeciej walce o półfinał przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Sawickim. W repasażach zwyciężył jeszcze w bardzo dobrym stylu dwie walki. Niestety, w walce o medal poległ z Piotrem Chwistkiem z Juvenii Wrocław i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Po 2,5 roku przerwy wróciła do startu trzykrotna mistrzyni Polski młodziczek Wiktoria Żabczyńska. Powrót jak najbardziej udany – zdobyła srebrny medal w kategorii juniorek, wygrywając po drodze trzy walki. W finale uległa zawodniczce Czarnych Bytom Wiktorii Ślązok.

W kategorii juniorów walczył również, choć tym razem bez zdobyczy, Mateusz Pławecki.

Miło nam również poinformować o srebrnym medalu Julii Gut, wieloletniej naszej zawodniczki, która ze względu na studia mieszka i trenuje w Łodzi. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Grzegorzowi Majowi, który wkłada wiele serca i zaangażowania w rozwój naszych judoków – przekazał MOSiR Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X